Гірка пам’ять: Афганістан болить у наших душах

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цей день присвячений і річниці завершення виведення радянських військ з території Афганістану в 1989 році.

Традицією вже стало напередодні річниці виведення військ з Афганістану вшановувати воїнів-афганців у Олександрівській районній бібліотеці для дорослих. В читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку “На тих Афганських рубежах”.  Районна книгозбірня провела вечір-спогад “Гірка пам’ять: Афганістан болить у наших душах”, на який запросили людей, що пройшли через жорстоке пекло афганської війни. Це голова районної спілки ветеранів Афганістану А.П.Кравченко та його побратими воїни-афганці Голинський А.В. та Балхановський О.В.

Працівники бібліотеки В.А. Бондар та К.П.Трегуб розповіли учням навчального закладу №1 про події та героїв цієї страшної війни. Адже ми повинні завжди пам’ятати і шанувати тих, хто її пережив, і тих, хто недожив, недоспівав, недокохав. Під час заходу згадували події та героїв цієї страшної війни. Звучали  поезії, пісні, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані і про Афганістан, які пройшли крізь юні серця учасників заходу. Молодь переконалася і зрозуміла, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна.

Не йдуть з пам’яті скалічені душі людей, не залишають серце полеглі побратими, про яких розповів Анатолій Кравченко. Адже ніхто не може творити пам’ять так, як роблять це самі учасники подій, котрі у 80-х роках минулого століття пройшли через жорстоке пекло афганської війни.

Сьогодні про афганську війну пишуть книги, створюють фільми, учасникам тих важких жахливих подій присвячують поезії, пісні, поеми. На заході прозвучали пісні під звуки гітари у виконанні районного лідера воїнів-афганців А.Кравченка. Захід супроводжувався слайдовою презентацією “Крізь пекло Афганської війни”, де демонструвалися фотографії, кліпи, відеоролики.

На закінчення бібліотекарі закликали всіх присутніх пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває досі у спогадах, снах і думках. Вони цього заслуговують.

Кількість переглядів: 164