Голова районної державної адміністраціїї Валерій Авксентьєв провів нараду з керівниками сільгоспформувань району

Основне питання, яке обговорено на нараді, це перспектива відновлення роботи цукрозаводу. Завод в Олександрівці не працює вже третій сезон. За цим стоїть проблема не тільки забезпечення робочими місцями, а й наповнення бюджету, адже підприємство було одним з найбільш бюджето­утворюючих. Зараз, коли гостро стоїть питання збільшення зайнятості населення, залучення інвестицій в економіку, відновлення роботи законсервованого підприємства є дуже важливим для зміцнення економічного потенціалу району.
    Про те, що завод може знову розпочати виробництво цукру, не заперечує і генеральний директор, тепер уже не відкритого акціонерного товариства, а публічного акціонерного товариства „2-й імені Петровського цукровий завод” М.Обідін. За його словами завод зараз знаходиться у напівробочому стані. Внутрішнє обладнання збережено, а от зовнішні конструкції потребують ремонту. Зараз на заводі ремонтують дахи на приміщеннях, заплановано перекрити дах на 5 тис. кв. м, половину уже зроблено.
    Та основною умовою, яку висуває керівництво під­приємства для відновлення виробництва, є забезпечення заводу сировиною на території району. Для цього сільгоспвиробники району повинні посіяти не менше 3-х тисяч гектарів цукрових буряків.
    Керівники сільгоспформувань, перш ніж зайнятися вирощуванням буряків, вимагають від керівництва заводу гарантії, що завод буде працювати, щоб потім не шукати шляхи збуту вирощеного.
    Таке замкне коло має бути розв’язане шляхом вироблення конкретної програми, в якій мають бути обумовлені зобов’язання обох сторін. Зараз над цим працюють у районній державній адміністрації.
    Вирощування цукрових буряків — трудомістка справа, але в водночас і прибуткова. Цього не заперечують керівники підприємств. Але їм потрібна допомога як в оформленні кредитів на придбання мінеральних добрив, так і вирішення питання спеціалізованої техніки для посіву і збирання буряків, ряду інших проблем.
    Голова районної державної адміністрації В.Авксентьєв пообіцяв, що він бере на себе питання координації кредитування і технічного забезпечення бурякосіючих господарств.
    А вже в найближчий час заплановано особисті зустрічі з кожним керівником для обговорення всіх аспектів розвитку буряківництва.
    Має відбутися зустріч з власниками цукрового заводу в Олександрівці для вирішення перспективи відновлення його роботи.
Кількість переглядів: 66