Головне – реальність намічених планів

    18 березня голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв провів зустріч з жителями села Несваткового, в ході якої обговорено важливі проблеми життєдіяльності території Несватківської сільської ради та перспективи розвитку населеного пункту в світлі програми „Центральний регіон-2015”. Несваткове – село специфічне. Крім корінних жителів, які мешкають у старому селі, два десятиліття тому поряд виросло нове, де мешкають переселенці з зони відчуження Чорнобильської АЕС.
    Несватківська земля стала давно вже рідною для них. Та як і в кожному населеному пункті, тут є свої проблеми. Саме їх і обговорювали під час зустрічі з головою адміністрації жителі Несваткового. Серед головних, які потребують якнайшвидшого вирішення, обладнання зовнішнього освітлення вулиць, відкриття церкви в селі, покращення автобусного сполучення з райцентром, вдосконалення медичного обслуговування постраждалих внаслідок Чорнобильської аварії, стан сільських доріг та необхідність їх ремонту, особливо в межах „старої” частини села, вирішення питання з виплатою заборгованої заробітної плати у зв’язку з банкрутством колишнього сільгосппідприємства „Іскра”. Порушувались на зустрічі і питання, пов’язаня з виплатами дітям війни, зокрема по судових рішеннях.
    Вирішення окремих питань внесено в програму „Центральний регіон-2015”, і запропоноване самими жителями. І вже практично відкрита дорога до їх виконання. Зокрема, розроблено проектно-кошторисну документацію на зовнішнє вуличне освітлення. Зараз проект проходить експертизу, після чого відразу розпочнеться реалізація проекту.
    Для цього є всі передумови і можливості. Проектом передбачено освітлення всіх вулиць села. Здійснюватиметься це, як і передбачено, як за бюджетні кошти, так і за позабюджетні.
    Уже найближчим часом буде вирішено ще один з проектів програми „Центральний регіон-2015” – спорудження у селі церкви. У цьому напрямку досягнуто домовленості з райспоживтовариством про передачу несватківській громаді приміщення, в якому планується облаштувати церкву. Спільними зусиллями підприємців, громади, депутатського корпусу, підтримки районної державної адміністрації розпочнуться ремонтні роботи у переданому приміщенні та облаштування прилеглої території, щоб в найближчій перспективі, як і передбачено в програмі, відкрити в селі Храм Божий. Є надія, що до цих проблем жителі села вже не повертатимуться, як і до організації автобусного сполучення, оскільки, на сьогодні, основні моменти вирішення цих питань узгоджені.
    Обговорюючи під час зустрічі з жителями Несваткового основні положення програми „Центральний регіон-2015”, голова РДА Валерій Авксентьєв наголосив на важливості внесених у програму проектів практично по кожному населеному пункту. Однак програма – не догма, можливі її корективи, внесені самим життям. Головне, щоб все заплановане було реальним і його можна було виконати. Інакше програма просто втратить свій сенс, наголосив голова райдержадміністрації.
Кількість переглядів: 59