Християнство в системі ціннісних орієнтацій людини

   23 липня 2013 року у відділі освіти, молоді та спорту Олександрівської районної державної адміністрації відбулося розширене засідання динамічної групи вчителів, яка працювала над проблемою: «Християнство у системі ціннісних орієнтацій людини».

   День Хрещення України-Русі світ відзначає в день пам’яті Святого Рівноапостольного князя Володимира: 988 року він успішно запровадив християнство як державну релігію, після чого Русь рівноправно влилася до загальноєвропейського Духовного Потоку.

  Завідуюча методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Лідія Томеєва зазначила, що християнство стало культуроутворюючим, смислоутворюючим елементом життя нашого народу. Воно зіграло виняткову роль в історії нашої держави, життя суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі.

   2013 року відзначаємо 1025-річчя запровадження християнства в Київській Русі. Це не просто свято християн, це свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, запорука успішної демократичної модернізації українського суспільства – саме на цьому наголошує Президент України.

  Члени динамічної групи презентували цікаві доробки, які будуть вміщені в методичному посібнику до 1 вересня 2013 року і рекомендовані для використання вчителями різних фахів та у виховній роботі з школярами.

  Цікаві надбання з певних проблем висвітили педагоги:

  Чабану А.В. (Олександрівський НВК №2) з проблеми «Історичні особливості становлення християнства в нашій країні»

  Бойко С.М. (Івангороська ЗШ І-ІІІ ст. ) з проблеми «Християнські цінності – основа духовності українців» 

  Мовчан А.В. (Олександрівський НВК №3) з проблеми «Іти шляхом Божих заповідей» 

  Кузик О.В. (Бірківська ЗШ І-ІІІ ст.) з проблеми «Християнські свята в нашому житті»

  Педагогічні працівники підкреслювали, що у ході відзначення цієї знаменної, окрім інформування учнів про причини та умови прийняття хрийстянства нашими предками слід подбати про розширення знань школярів про основи християнського віровчення, ознайомлення їх з основними християнськими святами, з головними святинями краю. З храмовою архітектурою, з культурою поведінки в храмі, зі святими рідної землі: рівноапостольним князем Володимиром та княгинею Ольгою, святими мучениками Борисом та Глібом.

  Їх життя – це зразки для наслідування мудрості, жертовності, милосердя, безкорисного служіння людям.

Кількість переглядів: 54