Координаційна рада у справах дітей районної державної адміністрації

    27 січня відбулося розширене засідання координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації, яке провела заступник голови районної державної адміністрації, голова координаційної ради у справах дітей Лариса Федорівна Нечепоренко.
    У роботі розширеного засідання координаційної ради взяли участь сільські та селищні голови, працівники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти, відділу культури райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голови громадських інспекцій при виконкомах сільських рад, директори та заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи, представники, районної бібліотеки, районного парламенту дітей, районного центру дитячої та юнацької творчості, кримінальної міліції у справах дітей.
    На розширеному засіданні координаційної ради підбито підсумки роботи всіх зацікавлених служб, відділів, управлінь, органів місцевого самоврядування за 2010 рік та визначено завдання усунення причин злочинності серед неповнолітніх, забезпечення належного виховання дітей в кризових сім’ях, запобігання сирітству, бездоглядності, організації роботи громадських інспекцій при виконкомах сільських рад, роботи загальноосвітніх шкіл з даних питань.
    Актуальність питань, які розглядалися на координаційній раді, очевидна. На цьому наголосила, відкриваючи розширене засідання, голова координаційної ради Лариса Нечепоренко. Вона зокрема зазначила, що зміни, які відбуваються у політичній, економічній і соціальній сферах, духовно-моральні труднощі нашого життя стали істотним фактором, що дестабілізує традиційні сімейні відносини.
    Кількість сімей, не здатних належним чином забезпечити утримання і виховання дітей, не зменшується, як нам того б хотілося.
    Заявило про себе так зване “соціальне сирітство”, тобто сирітство при живих батьках.
    Падіння рівня життя, збільшення числа неблагополучних родин, втрата моральних цінностей призвели до того, що діти найчастіше „витісняються” на вулицю, наслідком чого є небачене зростання протиправних вчинків, що скоюються неповнолітніми.
    Аналіз стану і причин протиправної поведінки неповнолітніх свідчить, що у більшості випадків вона є наслідком недбалого виконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей або ж неправомірних дій саме батьків або осіб, які їх замінюють.
    Вирішення зазначених проблем можливе лише при узгоджених діях органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та правоохоронних органів. Така робота не має часових рамок, не може бути періодичною та не терпить недбалості та формальності.
    Окрему увагу слід приділити засудженим до умовних мір покарання та тим, які здійснили правопорушення, а до відповідальності притягнуті не були. Тому, що саме байдужість та бездіяльність стосовно цієї категорії неповнолітніх нерідко призводить до трагічних наслідків, через безвихідь спонукає дітей до скоєння нових тяжких злочинів.
    Масового характеру набувають випадки, коли бездоглядними стають діти при живих батьках. Останні в пошуках заробітку фактично втрачають свою дитину. Чим вона живе, з ким дружить, чому рідко приходить додому, пропускає заняття – батькам байдуже. Тільки розводять руками, коли дізнаються від правоохоронних органів, що їхнє “чадо” має причетність до низки злочинів.
    Особливо це стосується неблагополучних сімей. Саме тут виникає проблема втягнення неповнолітніх до злочинної діяльності. Дитина, покинута напризволяще, стає ласим шматочком для дорослого злочинця, підкреслила Лариса Нечепоренко.
    Тому усунення причин злочинності серед неповнолітніх та умов, що цьому сприяють, а також виявлення неповнолітніх, схильних до правопорушень, спільна робота з неблагополучними сім’ями, в яких є неповнолітні діти, були предметом детального обговорення всіх зацікавлених служб на розширеному засіданні координаційної ради.
    З доповіддю про підсумки роботи служби у справах дітей райдержадміністрації по роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах за 2010 рік виступила на засіданні начальник служби Галина Письменна.
    Співдоповіді з цього питання зробили начальник відділу у справах сім’ї, молоді і спорту райдержадміністрації Юрій Яровий, оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС в області Ігор Байбутліді, начальник відділу освіти райдержадміністрації Федір Шаповал.
    Досвідом роботи з неповнолітніми, схильними до правопорушень, кризовими сім’ями поділилися Вищеверешаківський сільський голова Павло Павловський, голова громадської інспекції у справах дітей при виконкомі Розумівської сільської ради Ніна Лисенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Олександрівської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів Наталія Коник.
    В обговоренні цього важливого питання також взяли участь директор районної бібліотеки для дорослих Марія Гриб, директор районного Будинку культури Людмила Гунько, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Приходько, голова районного парламенту дітей Сергій Коваль, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Крикун.
    За підсумками розширеного засідання координаційної ради у справах дітей затверджено спільні заходи служби у справах дітей, відділу освіти, відділу культури, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Олександрівського РВ УМВС України в області, сільських та селищних рад щодо запобігання злочинності і правопорушень серед неповнолітніх.
Кількість переглядів: 169