Монополіст звучить гордо?

   Виявляється, так. Але з одним уточненням: монополістом бути гордо, але й про взаємоповагу до конкурентів не забувати. Це детально доводила на зустрічі з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади заступник голови Кіровоградського обласного територіального відділу Антимонопольного комітету України Людмила Кондратенко.

   А загалом вона та її колеги – завідувач сектору досліджень ринку Діана Гілка та головний експерт юридичного сектору Олексій Шинкорук розповідали присутнім про напрямки діяльності та структуру антимонопольного відомства.

   Зі слів Людмили Кондратенко, Антимонопольний комітет України створений у 1994 році. Він є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності.

   Наголошували вони й на тому, що комітет здійснює свою діяльність на підставі законодавства про захист економічної конкуренції, що ґрунтується на нормах, установлених Конституцією України і складається із Закону України «Про захист економічної конкуренції», Закону України «Про Антимонопольний комітет України», Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до цих законів.

   Основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики України, яка здійснюється за наступними напрямами:

  – здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції; 

  – контроль за концентрацією та узгодженими діями суб’єктів господарювання;контроль за регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб’єктами природних монополій; 

  –  сприяння розвитку добросовісної конкуренції (включає в себе, зокрема: взаємодію з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами адміністративно-господарського управління та контролю, підприємствами, установами та організаціями з питань розвитку, підтримки, захисту економічної конкуренції та демонополізації економіки; 

  – надання обов’язкових для розгляду рекомендацій та внесення зазначеним суб’єктам пропозицій щодо здійснення заходів, спрямованих на обмеження монополізму, розвиток підприємництва і конкуренції та інше.

  А якщо коротко говорити про завдання нашого комітету, то це – встановити на українському ринку цивілізовані правила гри і навчити об’єктів господарювання жити за цими правилами, – підкреслила Людмила Кондратенко.

  Виступаючі говорили й про найбільш поширені порушення, з якими звертаються громадяни до Антимонопольного комітету. Зокрема, це – розголошення комерційної таємниці, поширення інформації, що вводить в оману, та інше.

  У присутніх було чимало запитань до працівників територіального відділу, на які вони одержали вичерпні відповіді.

Кількість переглядів: 71