На шляху до вибору

Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею. Людині, яка обирає свій професійний життєвий шлях потрібно розібратися у величезній різноманітності сучасних професій, зрозуміти їх зміст і реально оцінити свої можливості, здібності, інтереси. І саме тому в центрах зайнятості проводяться профорієнтаційні заходи для школярів, щоб вони замислилися над вибором своєї майбутньої професії, дізналися про помилки, які існують при виборі професії.

Так, 12 лютого в Олександрівському районному центрі зайнятості було проведено профорієнтаційний урок з учнями 9 класу Олександрівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1. Школярів поінформували про послуги служби зайнятості, актуальні професії на сьогодні. Разом з фахівцем служби зайнятості майбутні випускники розглянули основні помилки, що існують при виборі професії. Потім дев’ятикласники перейшли до практичного заняття, де визначали свої вміння, навички та шукали їм застосування в професіях. Увагу школярів звернули на те, що обрана спеціальність повинна приносити як моральне, так і матеріальне задоволення, а при виборі професії треба враховувати три головні фактори: „хочу”, „можу”, „треба”. Учні із задоволенням ознайомились із переліком актуальних професій на сучасному ринку праці та бажаючі пройшли комп’ютерне тестування для виявлення власної професійної придатності.

Після проведеної зустрічі кожен дев’ятикласник  дізнався для себе щось корисне і тепер настав час обмірковувати отриману інформацію та зробити певні висновки, які допоможуть обрати майбутній шлях у житті більш свідомо та вдало.

А за бажанням для отримання інформації до центру зайнятості можуть звернутися і їх батьки, вчителі, друзі – всі, хто найбільше впливає на вибір їхньої подальшої долі.

Кількість переглядів: 77