Нарада із сільгоспвиробниками району

На нараді сільськогосподарських виробників, що відбулася 22 листопада під головуванням голови районної державної адміністрації В.В. Авксентьєва, розглядалися нагальні питання.

Перше — підсумки збирання сільськогосподарських культур у нинішньому році та друге — заключення договорів між господарствами і ГК „Формула смаку” згідно Меморандуму  про співпрацю та взаєморозуміння між Кіровоградською $CUT$обласною державною адміністрацією, Кіровоградським міськвиконкомом та ГК „Формула смаку” від 11 жовтня ц.р. Ці питання висвітлив заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА  В.М. Гретченко.  

 

Зокрема, він нагадав, що нинішній рік був урожайний, тож  хлібами засипані комори. І зазначив, що уже нині зрозуміло, що в наступному році через нинішню суху осінь, коли  не змогли засіяти озиминою запланованих площ, такого врожаю не буде. Та й посіви озимини через дефіцит вологи в грунті знаходяться в задовільному та слабкому стані. Тож зараз відомо, що частину площ озимини весною доведеться пересівати. А отже, знадобиться додатковий посівний матеріал. Для забезпечення весняної сівби необхідно засипати 1197 тонн насіння ярих культур.  83 відсотки його (879 т) уже здано на перевірку в насіннєву інспекцію.

— Прохання до всіх здати на перевірку решту посівного  матеріалу, — звернувся до керівників В.М.Гретченко.   

Детально зупинився він  і на Меморандумі, мета якого координація дій між Кіровоградською ОДА, Кіровоградським МВК та ГК „Формула смаку” щодо забезпечення стабільної цінової ситуації на споживчому ринку хліба, що користується найвищим споживчим попитом у населення. Це юридичний документ, на підставі якого Сторони мають здійснювати координацію своїх дій для досягнення мети, встановленої цим Меморандумом. Назвав також зобов’язання сторін.  

Розглянуті питанням викликали бурхливе обговорення серед керівників господарств. Вони нарікали, що виростили і зібрали у нинішньому році високі врожаї зернових, а змушені реалізувати їх за безцінь. До того ж, і закупівельники намагаються диктувати свої неписані правила, зовсім не на користь сільгоспвиробників.

Везе, приміром, зерно певного класу ТДВ „Цибулівське ХПП”, де мають свою  лабораторію і визначають якість продукції, вологість, домішки, класність та інше у одну з закупівельних фірм з  готовим сертифікатом. Їхня лабораторія підтверджує ці дані. А через два дні телефонують до керівника з претензіями про невідповідність прийнятого зерна документу.

 І тільки завдяки правовій освіченості керівника справедливість було  таки відновлено.

У  подібній ситуації щодо збуту сільгосппродукції  побували більшість керівників сільгосппідприємств. І такі партнерські відносини викликають не тільки  настороженість до закупівельників, а й недовіру.

— Якщо є негативний досвід, то потрібно шукати шляхи вирішення проблем цивілізованим способом, – підкреслив В.В. Авксентьєв, – бо за кожним таким випадком господарство втрачає прибутки.

Керівники господарств одностайно схиляються до думки складати договори зі згаданою групою колективів у Меморандумі, але з тими, які б купували продукцію на місцях і розрахунки проводили завчасно.

Нині кожен розуміє, що за кілька місяців зерно значно виросте у ціні.  Тож висновок: скільки є змога, залишити його  на збереження. А решту потрібно реалізувати. І за нелегку хліборобську працю, якісне зерно вони справедливо бажають одержати гідну ціну.

З пропозицією щодо реалізації зерна виступив  директор державного підприємства ВЦ-104 І.Д. Шолька.  Їм зерно потрібне для переробки на крупу та борошно, яке реалізують Олександрівському хлібозаводу. Тож пропонують послуги свого млина та крупорушки, а також закупівлю зерна на переробку.

— Потрібно працювати так, щоб завантажувати в першу чергу своє виробництво, — підтримав доповідача В.В. Авксентьєв.

 Про стан охорони праці у сільськогосподарських підприємствах під час збирання сільськогосподарських культур звітував начальник управління праці і соціального захисту населення РДА К.М. Данов.

У світлі останніх подій, коли через власну недбалість чоловік залишився без обох ніг, гостро обговорювався й це питання. Наголошувалося, що дотримання охорони праці особливо актуальне під час збирання сільгоспкультур. Присутні внесли пропозиції щодо підбору кадрів та ретельної перевірки дотримання техніки безпеки сільгоспвиробниками.

Про реєстрацію договорів оренди земельних ділянок (паїв) роз’яснював заступник начальника відділу  Держкомзему в Олександрівському районі О.В. Тимко.

Болючим для керівників було й питання про реєстрацію договорів оренди земельних паїв.  О.В. Тимко доповів про пророблену роботу. Але й зазначив, що до нового року зареєструвати і перереєструвати всі договори оренди фізично неможливо. На що керівники справедливо обурилися. Адже це веде за собою низку порушень, в яких звинуватять через неоформлену Держкомземом документацію саме їх.

Було вирішено скласти обґрунтований лист-прохання про продовження термінів реєстрації земельних ділянок (паїв) і вийти  з ним на рівень області. Адже ці проблеми не тільки проблеми керівників-сільгоспвиробників нашого району, а й усієї області.

Кількість переглядів: 96