Нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств району

    10 серпня в залі засідань районної державної адміністрації відбулася розширена нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності з питання підготовки до проведення посіву озимих культур під урожай 2012 року. У роботі наради взяли участь голови районної державної адміністрації та районної ради Валерій Авксентьєв та Василь Скляренко, заступник голови РДА Сергій Савченко.
    Завершивши жнива, хлібороби району приступають до не менш важливої кампанії – сівби озимих культур під урожай наступного року. Про те, як підготувалися господарства району до цього важливого агрозаходу, доповів на нараді заступник начальника управління АПР Василь Гретченко. Він зокрема сказав, що озимий клин під урожай 2012 року займе у районі 20880 гектарів. Пшеницю посіють на 11200 гектарах, озимий ячмінь – на 3,5 гектара, жито займе 80 гектарів, крім того буде посіяно ріпак на площі 5,5 тисячі гектара.
    Щоб мати наступного року добрий урожай, потрібно засіяти ниву якісним зерном, адже недарма кажуть, що посієш, те й пожнеш. Тому йшлося на нараді і про стан заготівлі посівного матеріалу для сівби озимих культур під урожай 2012 року. Про це доповів начальник районної державної насіннєвої інспекції Павло Кислиця. Він висловив занепокоєння, що на день проведення наради здано на перевірку лише 14 відсотків посівного матеріалу. Тому серйозно прозвучало на нараді завдання до всіх керівників сільгосппідприємств про необхідність прискорення підготовки і доведення до необхідних кондицій насіння під урожай 2012 року, адже сівба має розпочатися за тиждень-другий. І часу для підготовки посівного матеріалу зовсім обмаль.
    Про те, як можна якнайшвидше вирішити це питання і мати якісний матеріал, підказали учасникам наради і запропонували вигідні умови через співпрацю з державним резервним насіннєвим фондом та із ТД ТОВ „Украгропром” представники з Києва – заступник генерального директора державного насіннєвого фонду Олександр Камишов та агроном з насінництва ТД ТОВ „Украгропром” Михайло Кривий.
    Після пленарної частини наради її учасники відвідали чотири патентовані господарства, які мають сертифікат на дозвіл реалізації посівного матеріалу. Зокрема колеги-керівники сільгосппідприємств побували на полях ТОВ „Агрофірма „Ясинівська” (директор Дмитро Мамалат), ЗАТ ТД „Елітне насіння” (генеральний директор Олександр Камишов), ДП ДГ „Ставидлянське” (директор Степан Бабак), (сертифікат на реалізацію посівного матеріалу має також ФГ „Київська Русь” – керівник Роман Шепетюк, уточн. автора).
    Господарі насіннєвих господарств гостинно зустрічали колег, показали поля, засіяні технічними культурами та бобовими культурами, зерновою кукурудзою, розповіли про діяльність господарств, поділилися досвідом ведення землеробства.
 
Кількість переглядів: 291