Нарада з сільгоспвиробниками району

13 червня голова райдержадміністрації  Валерій  Авксентьєв провів нараду з сільгоспвиробниками з ряду важливих питань.

Про підготовку до збирання ранніх зернових культур урожаю
2012 року доповів   начальник  управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валерій Скрипник.

Зокрема він сказав, що управління агропромислового розвитку спільно з підприємствами агропромислового комплексу вжили ряд заходів, спрямованих на забезпечення своєчасного проведення комплексу збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Всього до збирання у 2012 році підлягає озимих та ярих культур 35653 га, в тому числі, озимої та ярої пшениці —  9894 га, озимого та ярого ячменю — 5704 га, жита — 60 га, вівса —  95 га, гороху —  469 га, гречки — 300 га, озимого та ярого ріпаку 1478,23 га.

Зважаючи на виняткову важливість успішного проведення обсягів робіт зі збирання ранніх зернових, сільгоспвиробники району підготували  311 тракторів, 71 зернозбиральний комбайн, 15 жниварок, 34 зерноочисні машини, 179 вантажних автомобілів, причепи та іншу техніку.

При наявних в господарствах 71 зернозбирального комбайна навантаження на 1 комбайн буде складати 248 га. При такому навантаженні не всі господарства мають змогу зібрати урожай у визначені агротехнічні строки, тому робочим планом на збирання ранніх зернових передбачено залучити додатково 14 високопродуктивних комбайнів. Це дасть змогу знизити навантаження на один зернозбиральний комбайн до 204 га та провести жнива за 18 робочих днів.

Керівник додав,  що на збиральні роботи господарствам  необхідно 690 тонн дизельного палива та 90 тонн бензину. Пальним господарства забезпечені.

Наголосив  він і на зберіганні збіжжя. Зазначив, що в районі сертифіковано три підприємства з приймання та зберігання зерна. Це СФГ «Дєдов» — 15000 тонн,  ТДВ «Фундукліївське XIШ» — 17600 тонн, ТДВ «Цибулівське ХПП» — 13200 тонн.

До суб’єктів господарювання керівник довів вимоги чинних нормативних актів щодо безумовного дотримання правил пожежної безпеки, у тому числі про категоричну заборону спалювання стерні, післяжнивних решток, вимог щодо обкошування і оборювання смуг не менше 4-х метрів завширшки  у місцях їх прилягання до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізничного полотна.

Підсумки наради підбив голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв, наголосивши на важливості  наступної зернозбиральної кампанії і відповідальності всіх суб’єктів господарювання за збирання і   збереження врожаю.

Кількість переглядів: 60