Наш вальник лісу – серед найкращих

  Вже в восьме на Кіровоградщині  проходив конкурс вальників лісу. Найхарактерніше, що в сьомий раз його приймала саме олександрівська земля, а точніше – ліс. Традиційно такі змагання відбуваються на території або Бірківського, або Олександрівського лісництв ДП „Олександрівський лісгосп”. Цьогоріч суперництво вальників лісу – технічно підготовлених, сильних та дужих чоловіків – тривало у сосновому лісі Олександрівського лісництва. Але його підготовку здійснювали працівники всіх лісництв підприємства, бо змагання досить серйозні і відповідальні.

  На цьому наголосили під час урочистого відкриття змагань заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Арсірій, заступник голови обласної ради Іван Владов, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко та перший заступник районної державної адміністрації Ольга Борота. А ще вони зазначили, що основна робота вальника – виконання заключного етапу комплексу лісогосподарських робіт, який в середньому триває 80-140 років – від посіву насіння до, як кажуть, збирання „врожаю”. І велике значення в цьому циклі має вміння якісно та без втрат провести заготівлю, дотримуючись природоохоронних вимог та вимог охорони праці. Виступаючі також зичили конкурсантам удачі і взаємоповаги.

  Про взаємоповагу всі вісім учасників змагань пам’ятали постійно. А удача посміхнулася лише великим професіоналам. Випробовуючи свої вміння у валці дерева, обрізці сучків, розкряжуванні комбінованим різом, точному розкряжуванні та монтажі нового ланцюга бензопилки, найкращі результати показав представник ДП „Онуфріївський лісгосп” Сергій Гаврилов. До речі, переможцем подібного обласного конкурсу він стає вже не перший рік. А ось представник ДП „Олександрівського лісгоспу” Іван Баклан вперше виборов друге місце. Торік двадцятидев’ятирічний чоловік мав третій результат. А нинішнього року третє місце дісталося представнику  ДП „Оникіївський лісгосп” Анатолію Курносову.

  Переможці конкурсу одержали дипломи обласного управління, кубки та грошові премії. Грошові премії вручено також всім учасникам змагань. А нові бензопилки дісталися ДП „Онуфріївський лісгосп” –  підприємству, у якому працює найкращий вальник області, та ДП „Олександрівський лісгосп” –  господарю конкурсу.

   Сергій Гаврилов незабаром представлятиме Кіровоградщину у Дніпропетровську на Всеукраїнських змаганнях вальників лісу.

Кількість переглядів: 162