Найважливіше завдання педагогів виховати гідну зміну

Перед початком нового навчального року  освітяни Олександрівщини  29 серпня зібралися на  свою традиційну серпневу конференцію, яка проходила в районному Будинку культури. Перед початком пленарної частини  вчительської наради у  фойє Будинку культури було розгорнуто велику виставку освітянських доробків і досягнень під промовистою назвою ярмарок  творчих ідей. 

Це дійсно було вражаюче, біля кожної експозиції  збиралися  педагоги і гості, аби побачити і почерпнути  досвід колег. Виставку відвідали також керівники району – голова районної ради Микола Марфула та перший заступник голови  РДА Василь Кириченко, які  взяли участь в  педагогічній конференції разом з освітянами району.

-Те, що  ви продемонстрували на  ярмарку творчих  ідей, заслуговує  особливого значення і уваги та  високої оцінки вашої  нелегкої праці у справі виховання і навчання  підростаючого покоління, –  сказав  Василь Кириченко.

А вже в ході самої наради  не покидала думка, як добре, що  ось так можна спокійно   сидіти в затишному залі в колі колег сонячного гарного  дня і планувати майбутнє.  Бо спокій і мир  це сьогодні  найголовніше  для всіх нас, зважаючи на  події на сході нашої країни.  І все, що  сьогодні  ми  б не робили, так чи  інакше пов’язане  з  війною за збереження територіальної цілісності  України, за нашу  незалежність у боротьбі  не лише з сепаратистами і терористами, а й зовнішнім ворогом сусідньої держави Росії.

Цієї болючої для всіх нас  теми торкнулися і учасники  педагогічної наради. У своїх виступах і перший заступник голови РДА Василь Кириченко, і завідуючий відділом освіти Федір Шаповал  наголошували на  важливості  єдності і патріотизму, згуртованості і  усвідомлення ролі вчителя у вихованні  юного покоління патріотів українців, а також  розуміння і допомоги  тим, хто  знайшов прихисток від війни і тероризму   на Олександрівщині.   Цього Першовересня разом з учнями  району за парти сядуть і 27 школярів  вимушених переселенців зі східних областей, які потребуватимуть  особливої уваги і турботи, починаючи від забезпечення  шкільним приладдям до одягу і  безкоштовного харчування, наголошував начальник відділу освіти.

Федір Шаповал  окреслив на конференції і основні шляхи  вдосконалення і розвитку освітянської галузі на  новий 2014-2015 навчальний рік.  Пріоритетними серед них  є  подальший розвиток  дошкільної освіти, закладання базових знань письма , читання та рахування в початковій школі, розширення мережі  позашкільної освіти та особливості виховної роботи в сучасних умовах, пов’язаних з військовими подіями в державі. 

Це під силу освітянам району, переконаний завідуючий відділом освіти, оскільки вважає досить  потужним  творчий потенціал  своїх колег.

Що  це дійсно так, продемонстрували у своїх виступах на конференції  педагоги  багатьох шкіл району, які  ділилися доробками та досвідом своєї педагогічної майстерності.

Вітали освітян району  з початком нового навчального року та виклали своє бачення і пропозиції щодо  співпраці і завдань  у галузі реалізації державних стандартів  в освіті також голова районної ради Микола Марфула,  перший заступник голови РДА Василь Кириченко, сільський голова  Підлісного  Сергій Кармазін,  уповноважений  кримінальної міліції у справах неповнолітніх Юрій Гуровський.

На конференції освітяни  прийняли у свої ряди 10 молодих педагогів. Їм вручено трудові книжки та матеріальну допомогу. Ветеранам-освітянам колеги вручили квіти.

Традиційно  нагороди – грамоти і квіти отримали і багато  шкільних колективів та окремих педагогів.

Кількість переглядів: 137