Ніч музеїв у міжнародний день музеїв

Європейська ніч музеїв цього року проводилась вдесяте. Для Олександрівського районного краєзнавчого музею вона третя. А проводилась Ніч музеїв з нагоди Міжнародного дня музеїв, що відзначається щороку           18 травня.

Під звуки класичної музики Європейську ніч музеїв в Олександрівці відкрила директор музею Олена Салій. З привітанням до присутніх звернулась начальник відділу культури Олександрівської райдержадміністрації Світлана Мічкур. Вітав земляків і ветеран музейної справи Олександр Кротов. У дарунок музею він передав раритет – патефонну платівку із записом голосу нашого прославленого актора Гната Юри, датовану другою половиною 30-х років     ХХ століття. До речі, напередодні свята Олександр Кротов подарував музею цілу колекцію платівок та програвач.

Провідною темою ночі музеїв в Олександрівці був вишуканий світ посуду. Тож  виступ старшого викладача кафедри хореографічних дисциплін, образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету  Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Лариси Кулініч про історію посуду і цвітненської кераміки зокрема дозволив дізнатись чимало цікавого. Лариса Кулініч – один з організаторів виставки «Цвітне. Гончарство», що вже кілька місяців експонується у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського, має давні наукові зв’язки з нашим музеєм.

Гості ночі музеїв мали змогу побачити виставки на тему посуду та кераміки. На них були представлені цвітненська кераміка з фондів музею, посуд різних країн світу з приватної колекції.

Лариса Кулініч провела майстер-клас з розпису кераміки. Їй допомагала студентка педуніверситету Наталія Кухаренко.

Викликали інтерес людей майстер-класи східних зачісок від перукаря Анни Ромашиної, з оформлення подарункових квіткових композицій з цукерками від Олександри Харчилави, з боді-арту від студентки педуніверситету Галини Мажар та декупаж кавових чашок від Тетяни Олійник.

У залах музею проводився турнір з нардів, дегустація кави і чаю, виступали наші відомі співаки Юрій Скорець, Олексій Заєць та Світлана Мічкур.

Дівчата зі східними зачісками разом з Анною Ромашиною здійснили дефіле залами музею.

Не обійшлось без традиційних музейної лотереї та запуску повітряних ліхтариків.

Словом, всі, хто не злякався дощу і прийшов до музею, залишилися задоволеними.

Кількість переглядів: 161