Олександрівщина демонструвала здобутки

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – це  міжнароднийпроект, який реалізовується на території України на кошти Європейського Союзу та Програми розвитку ООН з метою створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадський ініціатив у всіх областях та Автономній Республіці Крим.  Про це добре знають у багатьох селах нашого району. І не лише знають, а й успішно реалізують проект. 

Першим, хто зважився співробітничати з ним ще з грудня 2008 року, була громадська організація „Джерело” з Родниківки. Пізніше до нього залучилися громади з Івангорода, Красносілля, Михайлівки, Цвітного, Вищих Верещак, Несваткового, Підлісного… Нині діють двадцять громадських організацій, які беруть активну участь у реалізації Проекту ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Найуспішнішою серед них є організація громади „Підлісненське самоврядування – крок в майбутнє”, яку очолює директор місцевої школи Наталія Чабан. За весь час співпраці (з 2008 року) на Олександрівщині реалізовано 27 проектів , 4 – у стадії провадження, по 5-ти чекаємо результатів.

Таку інформацію повідомила представникам Української асоціації районних та обласних рад координатор проекту у районі Лариса Нечепоренко. Ця зустріч відбулася минулого понеділка якраз у Підлісному. Тому гості змогли переконатися у дієвості співпраці громади з проектом. Звичайно, перше, що впадало в око – нові, сучасні вікна і двері, до того ж, енергозберігаючі у навчальному закладі.. Лариса Федорівна пояснила, що організація громади двічі брала участь в Проекті ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” зі своїм мікропроектом „Енергозберігаючі технології – заміна вікон та дверей в школі с. Підлісне” По першому мікропроекту було замінено вікна в школі, за другим мікропроектом замінено двері в школі.  

– Для Підлісненської школи ефект від реалізації проектів був очевидний – в класних кімнатах стало набагато світліше та тепліше. Разом з тим, як змінювався естетичний вигляд школи, змінювалося і  ставлення людей до спроможності сил громадської організації, тобто своїх власних сил. І коли потрібно було демонтувати вікна та двері, прибирати будівельне сміття, шпаклювати та фарбувати – все це робилося з задоволенням. Тому що люди бачили результат, – зазначила вона.

А Наталія Володимирівна  Чабан розповіла присутнім, що крім названих проектів громадська організація також вдало втілила  проект „Світ дитинства без насилля”. Для його реалізації підлісненська громада запросила до співпраці громадські організації нашого району „Розумівська віра” та „Івангород – новий час”.  В подальшому організація планує продовжити роботу в проекті „ Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та працювати над реалізацією проекту “Світ дитинства без насилля”, наголосила директор школи.

Активність і небайдужість громади до розвитку села цілком схвалює і Підлісненський сільський голова Сергій Кармазін. Про це він сказав гостям і запевнив, що й надалі підтримуватиме діяльність організації „Підлісненське самоврядування – крок в майбутнє”. Незабаром, з його слів, вдасться реалізувати проект у місцевому ФАПі. Там також  буде замінено вікна на енергозберігаючі.

Далі шлях приїжджих проліг в Олександрівку. Вони відвідали кабінет районного  ресурсного центру розвитку громад. Його господарка  – Лариса Нечепоренко –  інформувала присутніх про діяльність всіх організацій громад,  наголосивши, що на Олександрівщині не раз побували міжнародний менеджер Проекту доктор Джейсінг Сах, радник Постійного представника ПРООН в Україні Берді Бердієв та спеціаліст з розвитку громад Олена Рудіч, які схвально відгукнулися про діяльність осередків і задоволені результатами співпраці.

На цій зустрічі були присутні також голова районної ради Василь Скляренко та перший заступник голови районної державної адміністрації Ольга Борота.

Влада завжди позитивно оцінювала будь-які ініціативи, спрямовані на покращеннядобробуту громадян, і всіляко їх підтримувала, – виступаючи перед присутніми, наголосив Василь Іванович.

Кількість переглядів: 68