Олександрівщина презентувала роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників

   
15 вересня в обласному Центрі народної творчості було відкрито виставку робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників Олександрівського районного осередку обласного творчого об’єднання «Дивосвіт».
    Вже стало традицією презентувати районні осередки на обласних виставках творчого об’єднання. І сьогодні на виставці було представлено більше 150 робіт 25 майстрів Олександрівщини.
    Майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників Олександрівського району привітала начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Наталія Овчаренко. У свою чергу представники самодіяльного фольклорного колективу з Олександрівщини на знак вдячності вручили їй святковий олександрівський коровай.
    На виставці можна було побачити роботи майстрів району, у яких втілені найкращі традиції цього мальовничого краю.
    Серед них роботи самодіяльних вишивальниць Таїсії Дмитрашко та Наталії Галушко з с. Підлісне, Ірини Чуменко з с. Красносілля. Валентини Гули (с. Китайгород). Галини Винник (с. Красносілка) та Іванни Ткаченко (смт. Олександрівка).
    Поряд з вишиванками відвідувачі мають можливість побачити роботи майстра-флориста Василя Гури, виконанні з неабияким смаком та фантазією.
    Не можна не згадати і про роботи з природних матеріалів: Антоніни Штим, Вікторії Накотенко та Людмили Фощій (смт. Олександрівка). Не менш цікавими є скульптури з глини Тетяни Гресь (с. Триліси), роботи з бісероплетіння Наталії Жовтенко (с. Голикове), Тетяни Чорногор (с. Великі Верещаки) та Аліни Шумової (с. Родниківка).
    Гарним доповненням до доробку майстрів Олександрівщини є килими набивної вишивки Ганни Німенко.
    Куточок етнокультури краю представлений старовинними рушниками, тканими килимами та гончарними виробами, що зберігаються в Олександрівському районному краєзнавчому музеї.
    Роботи олександрівських майстрів неодноразово прикрашали районні, обласні виставки та були представлені в музеї народної архітектури і побуту України в с. Пирогове Київської області.
Кількість переглядів: 75