Олександрівщину відвідали учасники V Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв

    19 травня Підлісне відвідали учасники V Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв. На підлісненській землі гостей зустрічали заступник голови Олександрівської районної державної адміністрації Лариса Нечепоренко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Федір Шаповал, директор ДП „Олександрівський лісгосп” Олександр Синявський, Підлісненський сільський голова Сергій Кармазін, лісничий Червоно-Нерубаївського лісництва Володимир Ціалковський. Учні школи вручили гостям хліб-сіль і зробили екскурсію по навчальному закладу. 
    Учасниця Зльоту Марина Попова родом з села Поляни Хотинського району, що у Чернівецькій області. Вона ходить у 10 клас і є ученицею шкільного лісництва.
    – Біля нашого села великий ліс, мій батько працює у місцевому лісництві лісорубом. А я разом з однолітками та меншими учнями вивчаємо рослинний та тваринний світ, який нас оточує. Також проводимо різні дослідження та допомагаємо лісівникам садити, доглядати молоді деревця, – розповідає вона і додає, що на Кіровоградщині вперше. Приємно вражена побаченим у Підлісненській загальноосвітній школі.
    – У нашому селі школа трішки більша, ніж тут, – ділиться своїми враженнями дівчина, – у ній навчається двісті учнів, але таких музеїв, як у Підлісненській, немає. Музей історії села, музей лісу, музей українського побуту – це скарбниці душі народу! Молодці і вчителі, і діти!
    А після екскурсії і презентації роботи Червоно-Нерубаївського шкільного лісництва на шкільному подвір’ї юні екологи з усієї України взяли участь в естафеті “Лісові обходи”. Перемога дісталася Стасу Пономаренку з Полтавщини.
    – Радий за свого земляка, але, мені здається, немає різниці, кого сьогодні назвали кращим. Головне, що вони всі люблять і турбуються про природу. І такі зустрічі дітей з усіх куточків країни лише їм на користь. Обміни досвідом, просте спілкування – це вже позитив і гарний настрій, – каже головний лісничий ДП „Гадяцький лісгосп” Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Ющенко.
    Не лише у школі Підлісного, а й в інших навчальних закладах району є чим гордитися. Взагалі екологічна освіта на Олександрівщині стоїть на серйозному рівні.
    – Навіть те, що у ці дні екологічна бригада „Вулик” з районного центру дитячої та юнацької творчості бере участь у Всеукраїнських змаганнях екологічних бригад, говорить про це, – зазначає начальник відділу освіти РДА Федір Шаповал.
    Представники лісогосподарських підприємств та керівники шкільних лісництв областей побували і на території розсадника Червоно-Нерубаївского лісництва. Вони ознайомилися з методами висіву насіння та догляду за рослинами. Про це, а також про історію та нинішню діяльність лісогосподарської галузі у районі, розповіли гостям директор ДП „Олександрівський лісгосп” Олександр Синявський та лісничий місцевого лісництва Володимир Ціалковський.


Кількість переглядів: 80