Олександрівщина жнивує

У нинішньому році через спеку та нестачу вологи ранні зернові дозріли на два тижні раніше. На два тижні раніше розпочалися й жнива.

На початок липня в госпо­дарствах району уже повністю зібрали озимий ячмінь, йде до завершення збирання ріпаку, гороху. Приступили до обмолоту  дозрілих сортів озимої пшениці. Сільгоспвиробники поспішають жнивний комплекс провести в стислі терміни, щоб максимально зберегти якість вирощеного збіж­жя й урожайність ранніх зернових культур.  Адже вони вклали пра­цю, душу, любов,  кошти і спра­вед­ливо хочуть отри­мати відповідну віддачу.

У СТОВ «АФ Ясенівська»

Про хід жнив та як погодні умови вплинули на урожайність і на якість зерна,  4 липня ми з‘ясовували у Новоосотському відділку СТОВ „Агрофірма Ясенівська”.

У цьому відділку першою дозріла ози­ма пшениця, її першу й обмо­лотили. Зазвичай тут за сприятливих погодних умов  збирають збіжжя більше 40-50 центнерів з гектара. В нинішньому році, незважаючи ні на що, теж видалась непогана пшениця. Та урожайність, через посуху під час сівби, сходів та початкового росту і розвитку рослин восени, що ви­кликало зрідженість посівів, склала 30 центнерів з гектара.

Що стосується якості зерна, то її визначають спеціалісти зернової виробничо-технологічної лабо­ра­торії господарства Оксана Безсмола та Оксана Саблук.

За словами спеціалістів, пшениця в цьому році за всіма параметрами якісна. В залежності від поля та від сорту має І-ІІІ клас. 

Обмолочували зернові на полях відділку п‘ять екіпажів – три комбайни ДОН-1500, Кейс та Джондір. Ми побували на полях, де збирали урожай озимої пшениці на своїх Донах брати Руслан та Микола Купчинські,  Володимир Шленчак з Анатолієм Гавриленком, Юрій Тре­губ з сином Ігорем.

Коли запитали про проблеми, вони відповіли, що всім для успіш­ного проведення жнив забезпечені, на поле вивозять й обід та вечерю. Найбільша проблема — це спекотна погода. Та й цю проблему чоловіки вирішують: вони  працюють по­змінно.

5-6 липня у цьому ж відділку обмолотили ярий ячмінь та ріпак. Жнива цією ю технікою про­дов­жуються в  Голиківському відділку, на черзі ПП „Агростар”, Бовтиський відділок.

У СФГ „Дєдов” Повним ходом йдуть жнива.

Тут за тиждень з 27 червня по 4 липня зібрали з площі 426 га озимий ріпак, врожайність якого склала 31 центнер з гектара, з 403 га — озимий ячмінь — по 30 центнерів  з гектара.

4 липня на полях господарства працювали чотири комбайни, два своїх і два найнятих. Останні при нас домолочували  ріпак. Услід  тут же  на полі трактором  Анатолій Бурий дискував стерню.

В СФГ „Дєдова” зроблено акцент на зберіганні зерна всіх сільськогосподарських культур. На їхньому хлібоприймальному підприємстві, крім наявних сушарок, їхня ж ліцен­зована будівельна бригада готує фундамент під ще дві по 25 тисяч кубічних метрів. Таких великих елеваторів немає не тільки у нашому районі, а й в області. 

Кількість переглядів: 134