Олександрівський район відвідала делегація урядовців Вірменії

5 вересня Олександрівський район відвідала делегація урядовців Вірменії, яка перебуває на Кіровоградщині з метою вивчення досвіду області по реалізації ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Вірменську делегацію супроводжували координатори спеціаліст з розвитку  громад Проекту МГР Олена Рудіч та координат Проекту  в області  Тетяна Головченко, заступник начальника головного управління економіки  ОДА Світлана Лобанова.

На Олександрівщині делегацію зустрічали і ділилися досвідом голова районної ради Василь Скляренко, координатор Проекту в районі Лариса Нечепоренко.

З представниками делегації уряду республіки Вірменія зустрівся голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв. Як зазначив голова адміністрації, головним надбанням реалізації проекту в районі стала практика залучення громад до прийняття місцевих рішень як таких, що найбільше задовольняють їх потреби.

Валерій Авксентьєв підкреслив, що Олександрівський район досить успішно працює в Проекті „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

У районі створено 10 громадських організацій, які реалізували у двох фазах Проекту 14 мікропроектних пропозицій. Результати участі громадських організацій у програмі ЄС/ПРООН перевищили очікування і справили позитивний вплив на соціально-економічний розвиток району. Внаслідок впровадження 14 мікропроектів у населених пунктах району, там, де діють громадські організації, відремонтовано медичні заклади, дитячі дошкільні заклади та школи, придбано комунальний транспорт. Внаслідок  заміни вікон та дверей на нові енергозберігаючі вдалося зекономити бюджетні кошти на енергоносії та опалення, а також  на ремонт закладів соціальної сфери.

Завдяки участі у Програмі у район залучено більше 1700 тисяч гривень додаткових коштів, а також 156 тисяч  гривень  громадських організацій та 46 тисяч гривень спонсорських коштів.  Загальна вартість проектів складає майже 2 мільйони гривень.

В ефективності співпраці громад району з Програмою ЄС/ПРООН вірменська делегація переконалася, відвідавши село Підлісне та селище Єлизаветградку. Тут гостям розповіли про діяльність громадських організацій „Підлісненське самоврядування – крок в майбутнє” та „Єлизаветградка – вікно в майбутнє” та показали ефективність діяльності громад в Міжнародному проекті – чудово відремонтовані сільські школи.

У ході робочої поїздки  вірменської делегації в область були окреслені перспективи нових напрямків діяльності, зокрема підтримки проектів енергоефективності та проектів сільського економічного розвитку регіонів. У рамках цього делегація ознайомилась з роботою Олександрівського відділка теплогенерації ПАТ „Інтерресурси”, що виробляє сировину для альтернативного палива (тріски).

Гості з Вірменії відвідали також Олександрівський районний ресурсний центр розвитку громад, який є дієвою структурою підтримки діяльності громад на місцях. Знайомлячи делегацію з ресурсним центром, координатор Проекту в районі Лариса Нечепоренко розповіла про основні завдання ресурсного центру – це перш за все надання методичної і технічної допомоги громадам районів, поширення досвіду впровадження проекту. Значним надбанням стала практика залучення  громад до прийняття місцевих рішень як таких, що найбільше задовольняють їх потреби. Принцип партнерського співфінансування використано при підготовці обласної програми „Центральний регіон-2015”, яка базується на ініціативах місцевих громад, наголосила Лариса Нечепоренко.


Кількість переглядів: 110