Освоїти новий фах або підвищити кваліфікацію можна й після 45-ти

В умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані в рамках базової освіти, швидко застарівають. Відтепер українці старше 45-ти років, які мають професійно-технічну або вищу освіту і страхового стажу не менше 15 років, зможуть освоїти нову професію чи підвищити кваліфікацію в прискореному режимі за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Це визначено постановою КМУ «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці», яка набрала чинності 4 квітня 2013 року.

 Передбачено право безробітних та зайнятих громадян на одноразове отримання «ваучера» для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації із затвердженого переліку професій.

Порядок визначає механізм видачі та оплати ваучера органами Державної служби зайнятості, а також перелік професій, за якими може бути виданий ваучер.

На підставі ваучера здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності. Постановою затверджено перелік 35 професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

Особа здійснює вибір професії (спеціальності), напряму підвищення кваліфікації за цим переліком, а також форми та місця навчання.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу. У разі, коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі, до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

Повну та достовірну інформацію про порядок і умови видачі ваучера та ознайомитися з переліком професій і спеціальностей можна в Олександрівському районному центрі зайнятості, який знаходиться за адресою: смт Олександрівка, вул. Перемоги, 1, тел. 3-20-11, 3-26-50.

Олександрівський РЦЗ

Кількість переглядів: 93