Пам’яті Великого сина українського народу

В Олександрівці  біля пам’ятника Тарасу Шевченку  за участі влади  та громадськості відбувся мітинг-пам’ять з нагоди 153-ї річниці перепоховання Великого Кобзаря в Каневі на Чернечій, нині Шевченковій горі. 22 травня 1861 року прах Тараса Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано  в Україні.

– Коли ми згадуємо   Кобзаря  виголошуємо на його честь промови, ми зобов’язані пам’ятати, що найбільшою шаною для нього  є віддане  служіння „Україні милій”. Він дійсно був націоналістом, який любив у першу чергу свою землю, свій народ. Вся його творчість  була цього народу. Ми всі та кожен зокрема  повинні мати  шевченкове слово у своєму серці, у своїй душі. Ми повинні нести гідно у своїх серцях вічне слово Кобзаря, рівнятися своїми ділами та думками на нього, втілювати його заповіти у життя. І тоді в Україні насправді здійсниться пророцтво, яке Шевченко нам заповідав:”І на оновленій землі врага не буде – супостата, а буде син  і буде мати, і будуть люде на  землі”, -сказав, виступаючи на мітингу, голова районної державної адміністрації Сергій Шпирка.

У літературно-музичну композицію, підготовлену до цього заходу працівниками  відділу культури РДА, органічно вплелися поетичні рядки, присвячені  генію українського народу Тарасу Шевченку,  члена Конгресу  літераторів України, голови  районного літературно-мистецького об’єднання „Крила”, олександрівської поетеси  Оксани Шпирко.

Учасники мітингу вшанували пам’ять  Великого Кобзаря та поклали квіти до його пам’ятника.

Кількість переглядів: 95