Про результати роботи районної робочої групи з питань легалізації зайнятості населення протягом 2013 року

Вагомим фактором у сфері забезпечення зайнятості населення та створення робочих місць є подолання тіньової зайнятості, так званої «детінізації». Відділом з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення райдержадміністрації постійно направляються зусилля по проведенню роботи по боротьбі з тіньовою зайнятістю, по легалізації існуючих та створенню нових робочих місць в районі. З цією метою створено районну робочу групу з питань легалізації зайнятості населення. Такі ж робочі групи створено  при виконкомах сільських та селищних рад по селах і селищах району та продовжують діяти на цей час.

 У своїй роботі робоча група з питань легалізації зайнятості населення керується діючим Положенням. Рішенням районної ради від 09.04.13 № 218 затверджено Програму зайнятості населення Олександрівського району на період до 2017 року.

У рамках Програми зайнятості в районі протягом 2013 року необхідно було працевлаштувати на нові робочі місця 390 осіб.. За оперативним даними за станом на 01.01.2014 у районі на нові робочі місця працевлаштовано 644 особи. У тому числі, за видами економічної діяльності в:

сільському та лісовому  господарстві – 188;

оптовій і роздрібній торгівлі – 159;

промисловості – 36;

транспорті, зв’язку – 26;   

тимчасовому розміщенні і організації харчування – 22;

операції з нерухомим майном – 14;

сфері охорони здоров’я й соціальних послуг – 153;

надання інших послуг – 20.

В 2013 році проведено 12 засідань районної робочої групи з питань легалізації зайнятості населення, 26 районних рейдів-обстежень. У ході рейдової роботи членами робочої групи обстежено 333 суб’єкти підприємницької діяльності, виявлено 40 порушень, які станом на 01.01.2014 року усунуто.

Інформація про виявлені у ході рейдів-обстежень фактів використання не легалізованої праці (в разі ухилення роботодавця на законних підставах оформляти працівника на роботу) направляється до Територіальної державної інспекції з питань праці в Кіровоградській області, районної прокуратури, відділення Державної податкової служби в районі.

Кількість переглядів: 124