Про роботу із зверненнями громадян та організації особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за 2013 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-грудень 2013 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 228 звернень, що на 150 звернень менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із них: вирішено позитивно – 98 звернень, роз’яснено – 128 звернень, заходи вживаються – 2 звернення.

Протягом січня-грудня 2013 року найбільше звернень надійшло з території Олександрівської селищної ради – 61, Красносільської – 18, Бірківської – 16, Лісівської – 15, Красносілківської – 16, Веселівської – 12, Цвітненської – 11, Підлісненської – 19, Родниківської – 8 звернень та інші.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 53 звернення, питання аграрної політики і земельних відносин – 77 звернень, охорони здоров’я – 5 звернень, транспорту і зв’язку – 9 звернень, питання освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 22 звернення, праці і заробітної плати – 1 звернення, житлової політики – 1 звернення, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 1 звернення та інші.

З обласної державної адміністрації за січень-грудень 2013 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 56 контрольних звернень, що на 19 звернень менше, ніж у минулому році.

Із них: через Адміністрацію Президента України – 6 звернень, через адміністрацію Верховної Ради України – 1 звернення, через Секретаріат Кабінету Міністрів України – 1 звернення, через обласну державну адміністрацію – 48 звернень.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

За 2013 рік до Кіровоградського обласного контактного центру надійшли звернення від 134 осіб, які звернулися на гарячу лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, 81 з яких вирішено позитивно, 53 громадянам надано роз’яснення.

На гарячу лінію голови Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 15 звернень, 9 з яких вирішено позитивно,                              6 громадянам надано роз’яснення.

За звітний період до райдержадміністрації повторних звернень від громадян не надходило.

Терміни розгляду звернень громадян за 2013 року не порушувались.

Для зменшення кількості звернень громадян широко впроваджується практика розгляду звернень громадян з виїздом на місця керівництвом райдержадміністрації та особистим спілкуванням із заявниками.

Відповідно до затверджених щомісячних графіків особистого виїзного прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації у 2013 році по сільських та селищних радах проведено 16 виїзних прийомів, на яких побували 40 осіб.

Звернення від інвалідів, учасників бойових дій, вдів загиблих на фронті, багатодітних сімей та одиноких матерів розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням.

За січень-грудень 2013 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту  інвалідів – 15 особам на суму 6705 грн.;

допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 28 особам на суму  12049, 01 грн.;

допомога з місцевого бюджету 80 особам на суму 16150 грн.

В Олександрівському районному управлінні юстиції діє громадська приймальня, де надаються мешканцям району безкоштовні консультації на правову тематику, роз’яснення конституційних прав і свобод людини і громадянина, повноважень органів виконавчої влади.

Сектором контролю апарату райдержадміністрації підводяться підсумки роботи із зверненнями громадян за місяць, квартал, півріччя, рік.

Із узагальнюючими матеріалами про звернення громадян, що надійшли до районної державної адміністрації ознайомлюються заступники голови районної державної адміністрації та начальники структурних підрозділів райдержадміністрації. Аналізується надходження звернень та порядок їх розгляду у відділах та управліннях районної державної адміністрації.

Робота із зверненнями громадян ведеться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Інструкції з діловодства (постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348) та інших нормативно-правових актів з питань розгляду звернень громадян.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Додатково повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації цілодобово працює телефонна «гаряча лінія» голови районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за номером 3-20-46.

 

Головний спеціаліст по роботі

із зверненнями громадян

сектору контролю апарату

райдержадміністрації       

В.ЧЕРНИШЕНКО

Кількість переглядів: 84