Про стан реалізації соціальних ініціатив Президента України на ринку праці Олександрівського району

Ефективність зайнятості та створення робочих місць – являється головною соціальною ініціативою Президента України в плані працевлаштування незайнятого населення.

    Забезпечення громадян роботоюце один із ключових напрямків реалізації ініціатив Президента України. Цей напрямок реформи – стратегічний, він передбачає: створення нових робочих місць  в районних та сільських місцевостях,розширення професійного навчання безробітних за конкретним замовленням роботодавців, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць особливо для квотної категорій населення,  (молодих спеціалістів, працездатних інвалідів,осіб передпенсійного віку, та ін.) 

Характеризуючи ситуацію на ринку праці району слід зазначити, що в січні – червні 2012 року в районному центрі зайнятості  перебувало на обліку  1638 осіб незайнятого населення.  Серед них жінки 43,7%,молодь  віком  до 35 років  41,5%, осіб квотної категорії 12,9%, жителів сільської місцевості  49,6%.

Із загальної чисельності незайнятих громадян, які перебувають на обліку  станом на  01.07.2012 року. (665 осіб)  це  52.2% осіб , які займали робітничі професії, 21.2% осіб займали посади службовців,26.6% осіб, які займали  місця, що не потребують спеціальної підготовки.

За даний період зросла чисельність незайнятих громадян охоплених активними заходами сприяння зайнятості населення  це 1374 осіб  проти 1277 осіб відповідного періоду минулого року.

Позитивним процесом на ринку праці є збільшення чисельності зайнятого населення. Зокрема  за січень – червень 2012 року працевлаштовано 695 осіб, що в порівнянні з минулим роком  більше на 51особу.

В соціальних ініціативах голова держави  приділяє увагу  працевлаштуванню в першу чергу  осіб квотної категорії, зокремапрацевлаштуванню молоді,в тому числі  на перше робоче місце – це одна із ключових позицій, що виписано в соціальних ініціативах Президента України стосовно створення нових робочих місць.

За січень – червень на обліку перебувало 679  молодих осіб. Прцевлаштовано273 особи, в  тому числі на дотаційні робочі місця 20 осіб, шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю  4 особи, приймало участь в громадських роботах 159 осіб, проходило професійне навчання – 60 осіб. Приділяється значна увага працевлаштуванню осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На обліку в поточному році перебувало 16 осіб інвалідів з них працевлаштовано 6 осіб з яких 2 особи проходили навчання.

Працевлаштуванню осіб, віком від 45 років також приділяється увага.Дана проблема щодо працевлаштування даної категорії існує давно, а тому й не дивно, що вона також реалізовує своє відображення серед визначених  завдань Президентом України у соціальних ініціатив. Перебувало на обліку даної  категорії близько 500 осіб. Фактично було працевлаштовано 215 осіб, залучено до оплачуваних громадських робіт  176 осіб віком від 45 років. Вирішенням проблеми працевлаштування даної категорії є підвищення рівня кваліфікації та перепідготовки цих людей.

Найбільшу кількість незайнятих осіб за направленням служби зайнятості  було  працевлаштовано на такі підприємства району СТОВ« Агрофірма Ясенівська» 160 осіб, ДП «Олександрівський лісгосп» 48осіб, сільськогосподарські підприємства 280осіб.

Всього за даний період в базі даних налічувалось 749 вакансій, що на 127 більше  в порівнянні з минулим роком.  Позитивним  в  цьому напрямку  відслідковується те,  що створюються робочі місця та зростає  середня заробітна плата по району в порівнянні з минулим роком .

Однією із форм реалізації соціальної політики України є забезпечення осіб, які шукають роботу тимчасовою роботою. Це  – оплачувані громадські роботи.      Районною програмою  зайнятості населення  передбачено виконання оплачуваних громадських робіт із залучення безробітних осіб з урахування потреб громадян та соціально – економічного розвитку регіону з використання коштів фонду загальнодержавного державного соціального страхування  на випадок  безробіття,  коштів районного бюджету, та коштів підприємств. З бюджету фонду на 2012 рік району виділено 333,6 тис. грн.,з районного бюджету майже 30 тис. грн.

За  січень – червень  до даного напрямку робіт залучено 521 особу проти 476 осіб минулого року. Договори укладались з сільськими радами  (благоустрій території), КП «Оберіг»(благоустрій території),ФСТ Колос (благоустрій та ремонт спортивного майданчика),територіальний центр( по догляду за особами похилого віку), сільськогосподарськими підприємствами.Безробітні брали участь в акціях «За чисте довкілля»;«Мільйон чорнобривців»; «Зірка пам’яті».

Для підвищення конкурентоспроможності наших клієнтів на задоволення потреб  роботодавців нашого району,  центр зайнятості проводить направлення безробітних  на курси професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з обраної спеціальності.

У січні – червні навчалося 158 осіб.Слід зазначити що щорічно відкриваються групи: тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва, курси цільового призначення за навчальною програмою «Підприємець початківець», курси цільового призначення «Оператор котельні та машиніст(кочегар) котельні»,та професійна підготовка кухарів.

Голова держави у своїй ініціативі наголошує на необхідність створення робочих місць привабливих для працевлаштування у плані праці та здатні  забезпечити нову якість у сфері економічного зростання.

На виконання районної програми зайнятості населення  на 2012-2014 роки  створено 565 нових робочих місць проти 526 відповідно періоду минулого року, 423 для працівників у юридичних осіб, 142 для працівників у підприємців, в тому числі 25 робочих місць  за рахунок надання дотації роботодавцям (із коштів фонду), 12 робочих місць за рахунок виплати одноразової допомоги по безробіттю (із коштів фонду).  В основному робочі місця створювались в галузі : сільське господарство, лісове господарство та малий бізнес.

Найбільше створено робочих місць СТОВ «АФ Ясенівська»- 264, ДП Олександрівський лісгосп-95, ТДВ « Фундукліївське ХПП»-9.

Спільна робота з районною державною адміністрацією,районною радою, селищними та сільськими радам, роботодавцями сприяє покращенню ситуації та досягнення позитивних результатів щодо підвищення активної політики зайнятості населення на ринку праці району.

 

Кількість переглядів: 58