Реформа місцевого самоврядування – крок до ефективного управління територіями

   Сьогодні, 3 грудня в залі засідань райдержадміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Валерія Авксентьєв та голови районної ради Василя Скляренка відбувся семінар-нарада з сільськими та селищними головами та керівників новообраних органів самоорганізації населення щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

    Керівник району у своєму виступі відмітив, що діюча модель місцевого самоврядування в Україні не повністю відповідає потребам громад і не забезпечує належний розвиток інститутів локальної демократії. Саме тому, у програмі “Україна для людей” Президент України наголосив, що влада має робити все для того, щоб саме органи самоврядування стали фундаментом народовладдя, помічником у вирішенні повсякденних проблем територіальних громад, а головним результатом реформ має стати забезпечення доступності та якості послуг, створення належних умов для здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень.

    – Вдосконалення правових та інституційних засад місцевого самоврядування, проведення комплексу реформ, націлених на децентралізацію та збільшення ефективності функціонування влади на всіх рівнях – нагальне завдання для всіх нас на сучасному етапі розвитку держави. Президент України впевнений, що «місцеве самоврядування повинно стати надійним та міцним фундаментом народовладдя. Принципово важливе розширення повноважень місцевих рад, максимальне усунення бюрократичного апарату від вирішення питань розвитку територіальних громад» – зазначив голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв.

   Під час наради було розглянуто питання про повноваження новостворених сільських комітетів. Так на сьогоднішній день в 14 селах району створено створені органи самоорганізації населення.

   В обговоренні питань наради взяли участь сільські та селищні голови, керівників новообраних органів самоорганізації населення. В ході роботи були схвалені рекомендації, в яких, зокрема, наголошувалося на необхідності продовжити практичну роботу з роз’яснення та популяризації положень Концепції реформи місцевого самоврядування.

Кількість переглядів: 92