Розширення спектру надання медичних послуг

Розширення спектру надання медичних послуг – запорука поліпшення здоров’я населення. Це  є однією з принципових вимог Глави держави, як одного з факторів підвищення якості життя населення.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 340 від 25 квітня 2012 року в державі в цілому та в нашому районі зокрема реалізується пілотний проект по регулюванню цін на ліки від гіпертонічної хвороби. При районній державній адміністрації створено штаб по виконанню даного проекту, який очолює заступник голови райдержадміністрації Людмила Литвин. До проекту активно долучилася мережа аптек „Ліки Кіровоградщини”. Ціна ряду медикаментів в аптеках зменшилась на 10-68%.

Як повідомив головний лікар Олександрівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Зубаха, за період дії проекту введені нові форми роботи – вимірювання артеріального тиску, надання рекомендацій, проведення бесід та виписка рецептів хворим на гіпертонічну хворобу на Олександрівському центральному ринку. Складено графік та проводяться виїзди медичних працівників Олександрівської амбулаторії ЗПСМ на мережу з метою раннього виявлення гіпертонічної хвороби та виписки рецептів на лікарські засоби. Жителів району ознайомлено через місцеві засоби масової інформації про зміст та цілі пілотного проекту, графіки роботи лікарів та аптек, які реалізують лікарські засоби за рецептами.

Постійно контролюється наявність достатньої кількості рецептурних бланків Ф-1 в Олександрівському районному центрі ПМСД, забезпеченість асортиментом лікарських засобів, задіяних в пілотному проекті, обсяг виписаних рецептів та суми відшкодувань за визначені періоди. Заплановано розширити мережу аптек, які реалізують лікарські засоби з частково відшкодованою вартістю, задіяні в пілотному проекті.

З початку виконання проекту виписано 4218 рецептів на лікарські засоби проти гіпертонічної хвороби. Постійно розширюється перелік лікарських засобів для лікування гіпертонії, які входять в перелік пілотного проекту.

Жителі району помітили та позитивно  оцінили, що Олександрівська ЦРЛ з червня 2013 року організувала та регулярно проводила виїзди лікарів – терапевтів та сімейних лікарів на Олександрівський ринок для просвітницької роботи, вимірювання артеріального тиску та виписки рецептів на ліки від гіпертонічної хвороби. Окрім того, до кінця року по організаціях та установах Олександрівки буде проведена робота по вимірюванню артеріального тиску та виписці рецептів хворим на артеріальну гіпертензію.

Кількість переглядів: 90