Розумівка пензлем художників

Протягом десяти днів  в історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських у селі Розумівці працювала група художників з Кіровограда на чолі з заслуженим діячем мистецтв, народним художником України, головою Кіровоградської обласної організації спілки художників  України Михайлом Володимировичем Надєждіним. У складі групи – Андрій Надєждін, Андрій Хворост, викладачі Кіровоградської дитячої художньої школи імені О.О. Осмьоркіна Світлана Гноєва, Марина Кірьянова, Олексій Лозинський, а також відомий кіровоградський фотограф Олександр Шулешко. Творча поїздка художників у Розумівку  здійснена за запрошення Олександрівської районної державної адміністрації, особисто голови Валерія Авксентьєва, та за сприяння і підтримки Розумівської сільської ради та сільського голови Миколи Христенка. Мистецькій групі художників було створено всі умови для творчої, плідної праці.

    Розумівка – незвичайне село. Її природний ландшафт неповторний, а краєвиди несказанні. Тому художники з задоволенням  писали тут чудові етюди природи цього краю літньої пори. Керівник групи Михайло Надєждін планує створити полотна на розумівських пейзажах в усі пори року.

    Крім того, художники створять полотна з заповідника родини Раєвських, пам’ятки архітектури – Свято-Хрестовоздвиженської церкви, усипальниці родини та інших визначних місць.

Гості з Кіровограда працювали також в урочищі Бондарському, їх зацікавив 300-літній дуб, під яким, кажуть, відпочивав Олександр Пушкін, коли гостював у Раєвських.

Кожен з художників після завершення творчого відрядження  передасть  одне своє полотно у народний музей села Розумівки для поповнення його експозиції художніми творами . 

– Ми приїхали сюди, аби відобразити на полотнах цей прекрасний край, його архітектурні  пам’ятки, щоб залишити їх навічно для історії, – каже народний художник Михайло Надєждін. – Наші картини служитимуть також своєрідним стимулом для тих, хто захоче відвідати Розумівку і заповідник родини Раєвських. Бо це справді неповторні, священні місця, тут дихає історія, тут живе дух наших предків. Впевнений, побачивши таку красу на наших картинах, у Розумівку обов’язково захочеться приїхати ще і ще раз. Добре, що в групі працюють художники з дитячої художньої школи. Вони покажуть свої картини вихованцям, і це буде своєрідним виховним моментом любові до рідного краю. Тому що красою Розумівки можна насолоджуватися безкінечно. Для нас це справжня творча майстерня, – підсумував Михайло Надєждін.

А голова Олександрівської райдержадміністрації Валерій Авксентьєв та сільський голова Микола Христенко впевнені, що узагальнення творчого відрядження  кіровоградських художників у виставках, які вони обов’язкового організують, у виданих альбомах, сприятиме популяризації нашого краю, залученню сюди більшої кількості туристів.

На завершення про самого народного художника України Михайла Надєждіна. Народився на Сумщині, закінчив Дніпропетровське  державне художнє училище. З 60-х років минулого століття живе і працює на Кіровоградщині. З 1989 року беззмінно обирається головою обласної організації спілки художників України. Учасник багатьох республіканських, всеукраїнських, групових, персональних, зарубіжних (Болгарія, Канада, Росія, США), міжнародних художніх виставок. Його твори зберігаються у Національному художньому музеї України, Сумському, Кіровоградському, Черкаському, Дніпропетровському обласних художніх музеях, художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна в Кіровограді. В цьому ж музеї працює син М.В. Надєждіна Андрій, теж художник. Батьківську стежку обрала і донька Оксана, яка працює в Києві.

Кількість переглядів: 110