Роз’яснення з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців

Основні новації:

1. Простота і зрозумілість реєстрації бізнесу.

На сьогоднішній день у кожній області своя специфіка надання послуг та різна їх якість. З 1 липня ми робимо впевнений крок до побудови єдиної і зрозумілої для всіх системи реєстрації, яка дозволить надавати послуги, дійсно які відповідають світовим вимогам і стандартам. За умови стабільного фінансування, ми зможемо обладнати приміщення для реєстрації бізнесу якісної комп’ютерною технікою, встановити веб-камери та електронні черги. У середньому, щотижня в Україні реєструють 4 тис. суб’єктів бізнесу. І кожного з них повинні зустрічати привітні та уважні співробітники Державної реєстраційної служби, які завжди пояснять, допоможуть, оперативно приймуть і оформлять документи.

2. Чітка і єдина вартість державної реєстрації.

Для юридичних осіб реєстраційний збір складає 170 гривень, а для фізичних осіб-підприємців приблизно 34 гривні. Таким чином, до державного бюджету надходитимуть додаткові кошти, які дозволять профінансувати важливі соціальні програми.

3. Контроль за термінами.

Терміни реєстрації бізнесу буде жорстко контролюватися. Законом встановлено, що реєстрація юридичних осіб займає до 3 робочих днів, а фізичних осіб – підприємців до 2 днів. Завдяки єдиному підходу ми будемо чітко бачити будь-які порушення термінів реєстрації бізнесу і зможемо приймати дисциплінарні заходи щодо тих реєстраторів, які не готові якісно працювати.

4. Перехід на нову систему буде зручним для бізнесу.

Передача функцій з реєстрації бізнесу у відання Державної реєстраційної служби пройде максимально комфортно за умови виконання законів місцевою владою. Ніяких кардинальних змін, які могли б створити труднощі для бізнесу, не буде. Більшість реєстраторів залишаться на своїх місцях, в тих же будівлях, де їх звикли бачити люди. Більше того, майже на 65% збережеться штат самих реєстраторів, тобто зустрічати заявників будуть ті ж реєстратори. Проте, паралельно протягом двох-трьох місяців ми будемо шукати нові більш комфортні приміщення для реєстрації, розміщувати наших реєстраторів в тому числі і в центрах надання адміністративних послуг. Крім того, будемо працювати над поліпшенням матеріально-технічної бази, адже все це впливає в першу чергу на якість і швидкість обслуговування, а також вводити нові зручні сервіси.

5. Реєструвати бізнес вже можна не виходячи з дому.

На сьогоднішній день працює Реєстраційний портал (http://rp.irc.gov.ua). Ця система забезпечує формування документів, необхідних для проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. В системі створені умови для обміну документами між державним реєстратором та заявником в електронній формі. Таким чином, якщо ви хочете зареєструвати бізнес через інтернет, вам необхідно:

  • Зайти на реєстраційний портал – http://rp.irc.gov.ua/ і авторизуватися;
  • Заповнити онлайн-форму;
  • Подати відскановані документи, завірені електронним цифровим підписом;
  • Сплатити реєстраційний збір;
  • Отримати готові документи про реєстрацію.

6. З січня 2014 право реєструвати бізнес отримають нотаріуси.

Відповідні зміни до законодавства вже підготовлені. Що це дасть? Зараз бізнес реєструють понад 1,5 тис. державних реєстраторів, а ми зможемо абсолютно без шкоди для бюджету країни залучити до надання цих послуг ще 7 тис. нотаріусів. Таким чином, послуги з реєстрації бізнесу будуть в п’ять разів доступнішим. І кожен зможе сам вибрати, де реєструвати власний бізнес. У той же час іншим законопроектом ми пропонуємо встановити для нотаріусів граничні ціни на послуги, а також пільги для соціально незахищених верств населення, для того, щоб громадяни не переплачували.

Кількість переглядів: 110