Сергій Ларін: Олександрівський район один із лідерів по виконанню програми „Центральний регіон – 2015”

Як уже повідомлялося ,  20 вересня Олександрівський  район  захищав  виконання програми „Центральний регіон -2015” на розширеному засіданні  колегії обласної  державної адміністрації. Перед початком засідання колегії   голова ОДА Сергій Ларін  вручив державні нагороди багатодітним матерям. Посвідчення мати-героїня отримали Цуля Ганна Іванівна – мати п’ятьох  дітей з Михайлівки, Котенко Любов Йосипівна- мати п’ятьох дітей з Бірок, Саєнко Валентина Іванівна- мати п’ятьох дітей з Лісового. Новий телевізор і холодильник  Сергій Ларін вручив багатодітній матері з Нової Осоти Горянській Галині Степанівні.

Відкриваючи розширене засідання колегії, голова ОДА Сергій Ларін сказав, що на Олександрівський район покладаються великі надії, адже Олександрівщина це своєрідні ворота області на шляху зі столиці.”Традиційно я називаю черговий порядковий номер, який презентується у програмі”Центральний регіон-2015”, Олександрівський район  п’ятнадцятий. Але це далеко не той номер, який властивий саме цій території Нам є з чим порівнювати ваші здобутки, ваші результати, вашу динаміку руху. Адже на ваш район ми покладаємо великі надії”, -сказав Сергій Ларін і додав, що Олександрівський район має рівень міцної території і славну історію, надійний аграрний потенціал і перспективи у промисловості. Голова ОДА підкреслив, що наш район виконав на  сто відсотків заплановані п’ять  інвестиційних проектів, які коштують майже 20 мільйонів гривень. Це один з високих показників якісної реалізації програми, тому що за ним не просто введені в дію об’єкти, а головна вимога Президента до влади всіх рівнів –  створення нових робочих місць,  наголосив голова ОДА. А відновлення роботи ПАТ „2-й імені  Петровського цукровий завод” Сергій Ларін назвав  спільною перемогою. Очільник області похвалив керівництво району за активну участь у різноманітних грантових програмах і проектах і закликав голів інших райдержадміністрацій переймати досвід.

Відзначив Сергій Ларін  і зусилля районної влади у розвитку   аграрного сектора.  І тут є реальні кроки. Всі заплановані проекти виконано на  сто відсотків.  Це свинокомплекс у Красносіллі, молокозавод агрофірми „Ясенівська” у Новій Осоті, два елеватори і два сертифіковані цехи для зберігання зерна, до яких незабаром приєднається ще один у Новій Осоті. Сергій Ларін відзначив  також, що, не зважаючи на нинішній непростий рік, у районі вдалося збільшити поголів’я свиней і виробництво м’яса . Водночас голова ОДА звернув увагу на зменшення у районі   поголів’я ВРХ, а також необхідність посилити роботу  з селянами  по оформленню документації на отримання дотації за вирощену худобу та порадив більш активно займатися овочівництвом.

– Район у трійці лідерів за рівнем  середньої заробітної плати, але вам немає чим похвалитися  щодо ліквідації безробіття, його рівень вищий, ніж в області –  зазначив Сергій Ларін.

Він також  наголосив на необхідності  приділяти більше уваги в районі  стану комунальних  доріг та освітленню сільських населених пунктів, покращенню якості водопостачання та створенню  навчально-виховних комплексів, розвитку туристичної галузі, посилити увагу виконанню обласної програми ”Купуй  кіровоградське”.

Але загалом очільник області  наголосив,що  в основі програми „Центральний регіон-2015” мають бути завдання, що стосуються розвитку реального сектора  економіки.  

Про виконання  у районі  програми „ Центральний  регіон – 2015” звітував на колегії голова Олександрівської районної державної  адміністрації  Валерій Авксентьєв.

– Починаючи з  2010 року, ми всі працювали над реалізацією  основних завдань програми”Центральний регіон -2015. Економічний і соціальний розвиток Олександрівського району  до 2015 року” та 10 регіональних ініціатив. Такий перспективний  план  виконувати було і просто , і складно. Тому що вперше за багато років ми не мали права їх не виконати. Обласна програма „Центральний регіон – 2015” є по суті стратегічним планом дій, який створювався на кожній  території людьми і для людей. Тож підвести сподівання людей ми не мали права,-  так розпочав свій звіт голова РДА і з упевненістю сказав,що все заплановане на 2011 рік у районі виконано. Олександрівський район другий рік поспіль входить у десятку кращих  в області за підсумками комплексної оцінки соціально-економічного розвитку, а за підсумками першого півріччя 2012 року увійшов у трійку лідерів, зайнявши третє місце серед 21 району області.

Далі у своєму виступі  Валерій Авксентьєв детально  охарактеризував всі проекти, реалізовані в програмі. Голова РДА сказав, що завдяки цілеспрямованій роботі вдалося  відновити після трирічного простою  роботу ПАТ” 2-й імені Петровського цукровий завод,” запустити в дію хлібокомбінат Олександрівського райспоживтовариства, організувати виробництво альтернативного палива на Олександрівській дільниці ПАТ „Інтерресурси”, збудувати модульний молокозавод у Новій Осоті  на базі СТОВ” АФ Ясенівська”, реконструювати свинокомплекс по розведенню  та вирощуванню  свиней з виробничою потужністю до 3000 голів  в селі  Красносіллі. Все це дало змогу додатково створити  майже 600 робочих місць. Всього за 2011 рік та січень-вересень 2012 року  було реалізовано  100 відсотків  запланованого,а це 40 проектів, в тому числі  5 проектів інвестиційного спрямування та 35 соціальних. В стадії реалізації знаходиться ще один інвестиційний та 17 соціальних проектів , сказав голова РДА. На реалізацію  проектів було  освоєно 32,5 млн. грн., в тому числі 9,5 млн.грн. з державного бюджету,.0,3 млн грн. з обласного бюджет, 1,1 млн. грн. з районного бюджету, 2 млн. грн.сільських та селищних бюджетів та19,6 млн.грн.коштів інвесторів та власних коштів підприємств. Крім того , наголосив голова РДА, у 2011 році у рамках районного сементу програми „Центральний регіон-2015” реалізовувалися   ще й такі інвестиційні проекти, як введення в дію заводу з переробки сої в селі Красносіллі на базі фермерського господарства „Київська Русь”, будівництво овочесховища по зберіганню і переробці плодоовочевої продукції в селі Підлісному, яке здійснює ФГ”Екохолод”. Загальна вартість проекту 60 млн.грн. Станом на 20 вересня освоєно близько10 млн. грн.  Активно реалізовується в районі  обласний проект „Купуй кіровоградське”. Учасниками цього проекту є 6 торговельних закладів району, також функціонують 5 торговельних закладів фірмової торгівлі  товаровиробників  області., працює соціальний магазин. В районі  відкрита соціальна аптека, працює 5 соціальних  аптечних відділів.

У своєму звіті голова РДА детально зупинився на  розвитку житлово-комунального господарства у рамках програми, зокрема сказав, що завершено  першу та  другу черги реконструкції  системи водопостачання в  Олександрівці  загальною вартістю 2,7 млн.грн. Реалізовано проект реконструкції  мережі водовідведення загальною вартістю 200 тисяч грн. Проводилися в районі роботи  і  з  вуличного освітлення, ремонту автомобільних доріг, газифікації  сіл Бовтишки та Розумівки.

У своєму   звіті голова РДА  сказав, що район активно працює  в проекті ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток,орієнтований на громаду”. У рамках цього проекту виконано робіт  більше, ніж на два мільйони гривень. Детально зупинився  Валерій Авксентьєв на  розвитку гуманітарної сфери району: галузях освіти, медицини, розвитку фізичної культури і спорту, культурної спадщини.

Завдяки виконанню намічених у програмі  завдань відбулося оновлення  виробничих потужностей, зростання обсягу залучення інвестицій в економіку району, створено 1084 нових робочих місця за 2011 рік та 711 нових  робочих місць за січень-серпень 2012 року, середньомісячна заробітна плата штатних працівників , зайнятих у галузях економіки,  станом на 1 серпня 2012 року становить 2516 грн., надходження до загального фонду місцевих бюджетів у 2012 році зростуть на 30 відсотків і складуть 27,5 млн.грн., власні надходження до Пенсійного фонду України у 2012 році у порівнянні з 2011 роком зростуть на 9,5 відсотка  до 46 млн.грн.

– Без командної співпраці  навряд чи вдалося  б скільки зробити.  Підтримка обласної державної адміністрації, коштів державного  та обласного бюджетів, особисто С.М. Ларіна допомогли вирішити багато нагальних проблемних питань, -сказав голова райдержадміністрації і подякував також за постійну підтримку народному депутату  Олександру Єдіну.   Крім того Валерій Авксентьєв  позитивно  оцінив роботу в єдиному руслі двох гілок влади у районі – адміністрації та районної ради.

– Ми нічого не ділили, лише спільну відповідальність за район, – підкреслив голова  райдержадміністрації.,завершуючи свій звіт на  обласній колегії. – Є бажання працювати,є розуміння, є команда однодумців, є спільна праця в одному напрямку влади у районі.

Про важливість  наміченого  у програмі і конкретні результати   виконаного спільними зусиллями  говорили у своїх  виступах на колегії   начальник філії” Олександрівський  райавтодор”, депутат обласної ради  Володимир Стьожка,   оператор дифузій  цукрового заводу  Анатолій Комнатний, начальник  Олександрівського  ЛВУМГ Руслан Марієнко, Розумівський сільський голова  Микола Христенко, директор Олександрівської загальноосвітнньої школи І- ІІІ  ступенів  №3 Лариса Брайко, член президії  районної організації ветеранів України  Борис Безсмолий.

Позитивно оцінив виконання в районі завдань програми  заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Серпокрилов, який озвучив на колегії результати обстеження робочих груп облдержадміністрації ключових показників якості виконання Олександрівського сегменту  програми „Центральний регіон – 2015”. Віктор Серпокрилов розповів, що  за позитив члени обласної робочої групи відзначили напрацьований досвід Олександрівської райдержадміністрації  з використання різних механізмів для реалізації  соціальної складової програми, зокрема участь району у міжнародних програмах і конкурсах. Він також підкреслив, що в районі забезпечено виконання програмних завдань і за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства і повідомив, що  у цьому році район отримав вищу, ніж в середньому по області та сусідніх районах урожайність зернових культур.

Прокоментував заступник голови ОДА і резерви, які доцільно задіяти для подальшого розвитку району. Зокрема треба більше працювати над нарощуванням потенціалу тваринницької галузі, розвитком овочівництва, підвищувати розміри орендної плати за орендовані земельні паї, необхідно також попрацювати і над питаннями організації торговельного обслуговування  в сільських торгових закладах, контролювати цінову політику.

А от голова облдержадміністрації, підсумовуючи хід у сієї публічної презентації Олександрівського сегменту програми „Центральний регіон -2015” традиційно виділив ключові напрацювання обласної влади як у соціальній сфері, так і в промисловості, що невпинно рухають область до статусу регіону, де налагоджено потужну переробку.

Якість роботи  Олександрівської райдержадміністрації з виконання програми „Центральний регіон – 2015” виїзна колегія облдержадміністрації визнала задовільною.

Кількість переглядів: 90