Сергій Ларін: сьогодні основне стратегічне завдання – це перетворення Кіровоградщини із сировинної області на регіон потужної переробки

    У понеділок, 21 лютого, голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін провів прес-конференцію за підсумками соціально-економічного розвитку області у 2010 році та розповів про головні регіональні програми на 2011 рік у світлі завдань Президента України Віктора Януковича.
   
    Прес-конференція проходила у новому адміністративному корпусі ВАТ „Червона зірка”. Це було заплановано спеціально, щоб журналісти побачили і зрозуміли, які параметри якості виробництва вимагає час і ринок. Тож перш ніж поспілкуватися з керівником області журналісти оглянули виробничі цехи заводу. Прес-конференція відбулася напередодні річниці перебування на посаді глави держави Віктора Януковича. Звертаючись до журналістів, голова ОДА сказав, що цей рік був непростий. Він поєднав у собі перебудову і нові підходи, боротьбу з кризою і початок нелегких, але врай необхідних реформ. Дається це нелегко, бо після стількох років відкочування назад, коли головні гілки влади в країні перетягували канат і не думали про народ – важко поставити державу на міцні рейки, підкреслив С. Ларін.
    Сьогодні основне стратегічне завдання, над яким працює керівництво області, – це перетворення Кіровоградщини із сировинної області на регіон потужної переробки. На цьому принципі розроблено головні шляхи реалізації масштабної програми області на найближчі п’ять років „Центральний регіон – 2015”. Голова ОДА доручив саме засобам масової інформації контролювати хід виконання програми „Центральний регіон-2015” як в регіонах, так і в області.
    – Я знову наголошую і звертаюся до вас, до усіх журналістів області, – не випускайте жодного рядка цієї програми з поля зору, особливо в районах. Разом з громадою контролюйте владу, нагадуйте чиновникам про взяті ними зобов’язання. Тому що „Центральний регіон-2015” – це програма створення нових робочих місць, це програма розвитку виробництва, це програма наповнення бюджету. Це те, чого так не вистачає нашій області, – наголосив Сергій Ларін.
    Основою „Центрального регіону” голова ОДА вважає введення в експлуатацію потужностей Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд. Не менш пріоритетними проектами програми розвитку області є завершення будівництва Новокостянтинівської шахти уранових руд і відродження буровугільного комплексу. Сказав керівник області і про заплановані на цей рік запуски ще двох важливих підприємств для області. Це зокрема цукрового заводу в нас в Олександрівці та Бирзулівського гірничо-збагачувального комбінату. Це наповнення бюджету, це поява нових робочих місць. Детально зупинився голова ОДА на питаннях розвитку соціальної сфери області. Будівельним майданчиком №1 в області у нинішньому році у рамках Національного проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства” є перинатальний центр на базі обласної лікарні. Загальна вартість проекту складає 22 мільйони гривень. Сергій Ларін сказав, що з обласного бюджету вже виділено більше одного мільйона гривень на оплату цього проекту та капітального ремонту приміщення під перинатальний центр. За кошти державного бюджету, близько 50 мільйонів гривень, у цьому році також планується придбання гама-камери для онкоцентру, закупівлю нових рентгенапаратів.
    Що стосується проекту „Купуй Кіровоградське”, то, за словами голови ОДА, вже діють 8 соціальних магазинів та 44 відділи, у проект включилися майже 60 товаровиробників, проведено 533 ярмарки в області. Як результат, область займає друге місце в Україні по обсягах роздрібного товарообороту.
    Розповів С.М. Ларін і ще про одну з своїх ініціатив – проект „Гаряча лінія”.
    – Ми отримали вже десятки тисяч дзвінків з усієї області – вони різні: скарги на черствість чиновників, на недолугість місцевих керівників, на проблеми ЖКГ, на якість медичних послуг, транспортних перевезень. Я щодня читаю інформаційні карточки служби „Гарячої лінії”. Бувають випадки, коли достатньо одного дзвінка, щоб вирішити людську біду, яка не вирішувалася роками. Тому для мене „Гаряча лінія” – це інструмент певного впливу на якість роботи влади і своєрідний інформатор, якою є ця влада на місцях, – підкреслив Сергій Ларін.
     З важливих моментів минулого року на регіональному рівні очільник області відзначив добудову онкодиспансеру, який відкривав Глава держави, реставрацію обласного краєзнавчого музею, відкриття нового корпусу школи мистецтв професора Короткова та міжнародного терміналу аеропорту „Кіровоград”. Відчутними є кроки і в галузі промислового виробництва, особливо машинобудування. Свідчення цього потужна робота ВАТ „Червона зірка”. Нарощують виробництво також НВО „Радій”, м’ясокомбінат „Ятрань”, підприємства „Гідросила”, „Креатив”, „УкрАгроКом” та багато інших.
    Під час прес-конференції голова ОДА Сергій Ларін зупинився також на планах обласної влади у 2011 році як в рамках програми „Центральний регіон-2015”, так і у світлі завдань національних проектів Президента України.
    – Ми покладаємо на 2011 рік дуже великі надії. По-перше, цей рік має добре протестувати нас на здатність тримати планку людської довіри. Соціологія дала нам високі рейтинги, це довели й вибори до місцевих рад, – підкреслив керівник області.
    Нинішній рік названий роком медицини в регіоні. У 2011 році планується відкриття перинатального центру на базі обласної лікарні, у добудований онкодиспансер передбачено кошти на закупівлю терапевтичної гама-камери, розпочати підготовку приміщення обласного кардіодиспансеру під новий судинний центр, готується створення обласного гемодіалізного центру на базі обласної лікарні та міської лікарні в Олександрії.
    Торкнувся очільник області і створення освітніх та госпітальних округів які покликані, за словами голови ОДА, підвищити рівень надання медичних і освітніх послуг.
    – Наголошую, ніхто не збирається рубати з плеча. Нікому не дозволимо без згоди громади закрити школу. Ніде в жодному райцентрі не зникне лікарня, – запевнив Сергій Ларін.
    Як зазначив керівник області, округ це комплекс заходів: наявність укомплектованого закладу з сучасним обладнанням і кадрами, з можливістю дістатися швидко, у комфортних умовах до основного об’єкту, навчатися у хорошій школі, жити в хорошому гуртожитку, лікуватися в хорошій лікарні.
    Голова облдержадміністрації на прес-конференції порушив також проблему енергозбереження, зокрема виробництво альтернативних джерел тепла. Сергій Ларін вважає, що альтернативні джерела для нас це вихід і вже дав завдання відпрацювати проекти по електроопаленню. За словами керівника області, будується завод по виготовленню пілетів у Вільшанському районі, та й в інших районах також уже є окремі виробництва паливних гранул.
     Голова ОДА сказав також і про обласний драмтеатр, на реконструкцію якого з державного бюджету у цьому році буде виділено 80 мільйонів гривень.
    Відповів голова ОДА і на запитання журналістів. Зокрема на запитання головного редактора газети „Народне слово” Валентини Бажан щодо значення ініціатив Президента України на розвиток регіональних процесів Сергій Ларін зазначив, що Глава держави чітко усвідомлює необхідність проведення реформ у багатьох сферах життя країни.
    – Коли запитують мене, як я ставлюся до тих чи інших реформ, я відповідаю: я – губернатор, людина яка виконує накази та завдання Президента. Тому моє завдання втілювати започатковані реформи в життя, але робити це так, щоб вони були якомога безболісними для людей.
    На запитання власного кореспондента всеукраїнської газети „Голос України” Віктора Іщенка, яким чином здійснюватиметься контроль за ходом виконання обласної програми „Центральний регіон-2015”, зважаючи що перша презентація регіональної програми пройшла нещодавно в Новомиргороді, а завершення всіх планується аж в липні, Сергій Ларін відповів, що презентація кожного району це не просто представлення планів і завдань районів і міст, а конкретний звіт керівника території про виконану роботу, перспективи напрацювання стратегій розвитку економіки і соціальної сфери району чи міста протягом нинішнього року. Презентація „Центрального регіону -2015” – це екзамен голови райдержадміністрації на здатність виконувати завдання, поставлені Президентом України Віктором Януковичем, пропозицій громадськості, які були включені до програми. І негативно оцінка презентації буде сигналом до прийняття кадрового рішення. Сьогодні керівництво облдержадміністрації ставить перед головами райдержадміністрацій жорсткі вимоги до системної цілеспрямованої роботи на покращення соціально-економічної ситуації вирішення наболілих проблем мешканців Кіровоградщини.
Кількість переглядів: 220