Сергій Ларін: заводу в Олександрівці ми дали зелене світло

    9 лютого в Олександрівці з робочим візитом перебував голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Ларін. Приїзд у район очільника області зумовлений важливою подією, пов’язаною з кінцевим вирішенням питання відновлення у цьому році роботи цукрового заводу в Олександрівці. Запуск ПАТ “2-й ім. Петровського цукровий завод” був серед пріоритетних проектів нової влади в області і районі. За словами голови облдержадміністрації Сергія Ларіна, нова влада “бере участь саме у проектах, а не в прожектах” і робить все, щоб втілювати їх у життя.
    Оскільки робоча поїздка Сергія Ларіна була пов’язана з вирішенням відновлення роботи цукропереробного підприємства, то і його зустріч з керівництвом заводу та прес-конференція за підсумками поїздки відбувалися безпосередньо на цукровому заводі. Разом з головою Олександрівської районної адміністрації Валерієм Авксентьєвим та головою Олександрівської районної ради Василем Скляренком керівник області пройшовся виробничими цехами заводу. Після своєрідної екскурсії-ознайомлення з підприємством, яку провів генеральний директор заводу Микола Обідін, Сергій Миколайович відзначив хороший стан цехів і виробничого обладнання. “Завод в хорошому стані, можна сказати в дуже хорошому, – сказав Сергій Ларін. – Я наочно в цьому переконався і тепер у мене немає сумніву в тому, щоб запустити завод в цьому році”. Тут же голова облдержадміністрації зателефонував власнику заводу Павлу Демидову і виклав свою остаточну позицію щодо запуску заводу і отримавши позитивне рішення власника, пообіцяв максимальну підтримку влади у відновленні роботи Олександрівського цукрового заводу. “Сьогоднішнє наше спільне рішення з власником заводу – це старт, це революційне рішення, і я радий, що ми дійшли згоди”.
    – Без активної підтримки влади це було б зробити неможливо. Ми докладемо максимум зусиль для запуску цього підприємства важливого не лише для Олександрівки, а й області. Бо це податки, це робочі місця, це завантаженість роботою сільгосппідприємств, це забезпечення населення цукром і зниження ціни на нього. Чим більше працюватиме заводів по виробництву цукру, тим нижчою буде на нього ціна. А загалом, відновлення цукрового виробництва – це складова життя, – підкреслив Сергій Ларін.
    – Тепер будемо працювати над забезпечення заводу сировиною. І влада тут надасть максимальну допомогу, – пообіцяв голова облдержадміністрації. – В Олександрівському районі є одне з великих бурякосіячих підприємств, яке очолює Дмитро Мамалат, то ж значну частину сировини надасть він, – сказав, звертаючись до Дмитра Мамалата Сергій Миколайович, – а ми працюватимемо з іншими сільгоспвиробниками з сусідніх районів, щоб уже на початку осені Олександрівський цукровий завод розпочав свій новий сезон. Цукрова галузь на Кіровоградщині буде відновлена, треба щоб мінімум в області працювали чотири цукрових заводи. Плануємо відновити у перспективі і Новоукраїнський цукровий завод, – пообіцяв очільник області.
    Сергій Ларін засуджує негативну практику вирізування заводів з переробки цукру, вважаючи це ганьбою для країни. Тому нова влада серйозно взялася за відродження цукрової галузі на Кіровоградщині.
    Тепер у запуску заводу після трирічної перерви завдяки саме нинішній владі, і обласній і районній, впевнений і директор заводу Микола Обідін. Він каже, що завод вдалося зберегти, незважаючи на різні чутки на його адресу і всього керівництва заводу. “Сьогодні ви змогли в цьому переконатися, підприємство в хорошому стані, все обладнання збережене і доглянуте”, – похвалився директор. Збережено і основний склад інженерно-технічних працівників, спеціалістів-фахівців. Вже з 15 березня на заводі розпочнеться підготовка до нового переробного сезону, робочими місцями буде забезпечено до 500 осіб, сказав Микола Обідін.
    У тому, що підприємство уже реально відновить свою роботу директор завдячує нинішній владі, особисто Сергію Ларіну, який зробив у цьому напрямку конкретні кроки, та голові Олександрівської райдержадміністрації Валерію Авксентьєву.
    Відновлення роботи цукрового заводу для Олександрівки і всього району надзвичайно важливо. Це найбільше бюджетоутворююче підприємство, переконаний голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв. Виробнича діяльність підприємства забезпечить нові робочі місця та додатково наповнити бюджет району майже на 2 млн. грн., що дасть можливість розвивати соціальну сферу і вирішити чимало інших важливих для району проблем.
    – Запуск заводу є ключовим проектом нашої регіональної програми у складі обласної програми “Центральний регіон – 2015”, і ми його реалізовуємо тепер на практиці, – сказав Валері Авксентьєв.
    Свою зацікавлену позицію керівника сільськогосподарського підприємства висловив під час зустрічі на заводі і директор СТОВ “АФ Ясинівська” Дмитро Мамалат. Вирощування цукрових буряків у своєму господарстві він вважає стратегічним напрямком, дуже важливим і прибутковим. Тому задоволений, що в Олександрівці знову працюватиме завод. Він пообіцяв, що цього року збільшить посіви цукрових буряків вдвічі. Близькість заводу з переробки сировини значно знизить затрати на її виробництво, переконаний директор СТОВ “АФ Ясинівська”.
    У ході зустріч на заводі відбувся також обмін думками з приводу підготовки фахівців-спеціалістів цукроварної галузі, перспектив розвитку заводу.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кількість переглядів: 86