Серпнева конференція освітян району

У переддень нового навчального року відбулася традиційна серпнева конференція освітян району. Стала вона справжнім святом для педагогів і гостей.

Перед початком конференції у фойє районного Будинку культури всі навчальні заклади, філія Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування, а також окремі дошкільні установи та РЦДЮТ і станція юних техніків розгорнули чудову виставку учнівських робіт, доробок гуртківців, досягнень і наукових розробок педагогів-новаторів. Кращі гуртківці під час пленарного засідання конференції отримали подарунки за свої умілі руки і творчі розробки з окремих тем від благодійного фонду „Рідний край” за поданням народного депутата України Олександра Єдіна. Народний депутат разом з головою Олександрівської РДА Валерієм Авксентьєвим брали участь в конференції освітян. Олександр Єдін, виступаючи на великій педагогічній нараді, наголосив, що сьогодні найважливіше державне завдання – це дбати про соціальний захист працівників освіти та працювати над підвищенням престижу вчительської професії, впроваджувати у навчальний процес новітні технології та передовий досвід.

В урочистій обстановці Олександр Єдін вручив посвідчення „Вчитель-майстер” вчительці географії, заступнику директора Красносільської школи А.А. Чернецькій та вчительці іноземної мови Олександрівської школи №2 Л.В. Москаленко.

Цим тільки розпочалося нагородження від народного депутата. Голова благодійного фонду „Рідний край” Микола Басов за дорученням О.Й. Єдіна передав у подарунок напередодні нового навчального року ноутбуки Олександрівській      №3, Красносільській та Несватківській загальноосвітнім школам І-ІІІ ступенів. Комплект парт  для початкової школи – Олександрівській школі №3. Кольорові принтери отримали Підлісненська, Єлизаветградківська школи та районний методичний кабінет. А всі навчальні заклади району отримали від благодійного фонду „Рідний край” комплекти наочної літератури з різних предметів.

 Цього року освітянський колектив району поповнили 15 молодих вчителів. Начальник відділу освіти разом з головою РДА вручили молодим педагогам трудові книжки та матеріальну допомогу.

З доповіддю про підсумки діяльності освітянської галузі у 2011-2012  навчальному році і завдання освітян району на новий 2012-2013 рік виступив начальник відділу освіти Олександрівської РДА Федір Шаповал. Він акцентував увагу освітян на основних завданнях, які ставить  життя перед освітянами району. Це, найперше, забезпечення дошкільною освітою практично всіх дітей. Крім функціонування дитячих садків,необхідність  створення нових навчальних закладів – навчально-виховних комплексів.  На часі також впровадження нового державного стандарту початкової освіти в навчальних закладах району. А також облаштування дитячих майданчиків для дошкільнят і школярів молодшого шкільного віку.

У районі  продовжується акція „Дай руку першокласнику”. За словами начальника відділу освіти, для маленьких школяриків і дошкільнят повинні бути створені справжні оазиси затишку, любові і комфорту.

Сьогодні всі освітяни району повинні працювати також над розвитком освітніх округів, зокрема впровадженням профільного навчання.

– Педагогам треба більше працювати над підвищенням якості знань учнів, – визначив завдання начальник відділу освіти.

У кожній опорній школі округу має бути не менше двох профільних напрямків навчання, переконаний Федір Шаповал.

 Ще одна проблема, яка потребує якнайшвидшого вирішення, створення офіційних сайтів кожної школи. Це до кінця першого семестру, наголосив начальник відділу освіти. А до кінця навчального року потрібно створити веб-портал Олександрівських загальноосвітніх шкіл з метою поширення досвіду освітян.

– Перехід на нові технології – вимога часу, – підкреслив Ф.О. Шаповал.

 Серед першочергових завдань і організація належних комфортних умов для школярів, зокрема облаштування в кожній школі внутрішніх вбиралень. До червня 2013 року ці роботи мають бути завершені, націлив керівників закладів  освіти Федір Шаповал.

На конференції досвідом навчально-виховної роботи поділилися директор Підлісненської школи Н.В. Чабан, вчителька початкових класів Олександрівської школи №2 Т.А. Дюдюнова, делегат ІІІ Всеукраїнського з’їзду освітян України, вчителька Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів І.В. Москаленко. Про необхідність тісної співпраці з освітянами йшлося у виступах директора районного центру зайнятості Н.П. Свєтікової, начальника служби у справах дітей РДА М.В.Сандул, голови батьківського комітету Олександрівської школи №1 В.П. Скрипника.

Підбиваючи підсумки конференції, голова Олександрівської РДА Валерій Авксентьєв  високо оцінив роль вчителя у вихованні підростаючого покоління і наголосив, що влада буде намагатися створювати всі умови для повноцінного функціонування освітньої галузі в районі,  комфортних умов праці педагогів.

Голова райдержадміністрації привітав ветеранів-освітян, всіх педагогів району з початком нового навчального року.

На завершення конференції голова РДА разом з начальником відділу освіти Федором Шаповалом вручили Почесні грамоти управління освіти і науки Кіровоградської ОДА кращим освітянам району: С.М. Баглюк, Г.А. Голинському, Ю.В.Гребенюку, Т.А. Дюдюновій, О.А. Загинайко, І.Л. Малині, О.П. Макусі, Л.І. Олефіренко, І.В. Павліченко, Г.В. Пересунько, Н.А. Скоропад, О.В. Сулімовій, О.М. Чернову.

Кількість переглядів: 338