Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування

  На виконання нових соціальних ініціатив Президента України щодо соціального захисту сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, 10 липня 2013 року на базі районної бібліотеки проведено засідання круглого столу та тему „Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування за участю прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

  В засіданні круглого столу взяла участь заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин.

  Людмила Литвин зазначила, що нові соціальні ініціативи Президента України направлені в першу чергу на соціальний захист сімей де виховуються діти-сироти, діти-інваліди та діти позбавлені батьківського піклування.

  Присутніх батьків Людмила Литвин детально ознайомила з ходом проведення літньої оздоровлення дітей в Олександрівському районі.

   На сьогоднішній день в районі функціонує 10 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей-вихованців та 4 дітей під опікою. Всі ці сім’ї перебувають під соціальним супроводженням районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

  Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Приходько та провідний спеціаліст Світлана Безпечна, який здійснює соціальний супровід зупинилася на проблемних питаннях, які виникають в ході супроводження цих родин, зокрема це питання виховання прийомних дітей та дітей-вихованців, вікові та психологічні особливості дітей, у яких за плечима непростий життєвий досвід.

  Завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Світлана Даниленко ознайомила батьків із звітністю щодо здійснення комплексного контролю за умовами проживання, виховання прийомних дітей і розповіла про основні причини дитячих та підліткових суїцидів.

   Цікаво було почути інформацію лікаря-педіатра Юрія Охріменка про лікування та оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Прийомна мама Олена Мироненко, яка взяла на виховання в свою родину дівчинку розповіла про труднощі адаптаційного періоду маленьких дівчаток, про шляхи подолання їх та перші досягнення.

   В той час коли з батьками обговорювались проблемні питання, з дітьми  проходило ознайомлення з цікавими книжками, проводились різноманітні рухливі та інтелектуальні ігри, які для них проводили працівники бібліотеки.

  Всі батьки отримали від районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  пам’ятки «Правила щасливої сім’ї»

Кількість переглядів: 56