Служба зайнятості – людям з особливими потребами

Одне з найважливіших завдань держави – соціальний захист її громадян, зокрема і людей, які мають інвалідність.  Олександрівський районний центр зайнятості відповідно до Законів “Про зайнятість населення”  та ” Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні, новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені підприємствами та організаціями. За 10 місяців 2013 року на обліку у центрі зайнятості  перебували 40 осіб з обмеженими фізичними  можливостями. За сприянням служби зайнятості  працевлаштовано  22 особи, 8 осіб пройшли професійне навчання,одна особа отримала ваучер на професійну перепідготовку. 39 особам надано профорієнтаційні послуги. Також для охочих проводяться індивідуальні профконсультації з використанням психодіагностичних методик із метою схильності до підприємницької діяльності. Після таких консультацій виявили бажання започаткувати свій бізнес 5 осіб, які успішно пройшли низку семінарів “Як розпочати власний бізнес ”, “Від бізнес – ідеї до власної справи”. Вони пройшли професійне навчання на цільових курсах “Підприємець-початківець” та  захистили свої власні бізнес –плани.

         На сайті www.intrud.gov.ua, розроблений за участю Державної служби зайнятості, люди з обмеженими фізичними можливостями зможуть знайти для себе багато корисної інформації щодо працевлаштування.

Внаслідок тісної співпраці центру зайнятості з роботодавцями та завдяки вичерпній поінформованості населення сподіваємося, що заходи, які проводяться,  сприятимуть вирішенню питань соціальної адаптації у суспільстві осіб з особливими потребами та легального  їх працевлаштування.

Кількість переглядів: 182