Стан ринку праці району за січень-грудень 2013 року

У січні – грудні 2013 року в Олександрівському районному центрі зайнятості на обліку з перехідними минулого року перебували 2240 безробітних громадян. Із загальної кількості перебуваючих,   жінки 1015 осіб (45,3%) та 913 осіб віком до 35 років (40,7 %). Осіб, які займали посади службовців – 15.5%, робітничі місця – 64.8%, осіб без професій, або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки – 19.6%. Осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванні – 28.3%.

Рівень охоплення безробітних громадян соціальними послугами за січень – грудень 2013р. становить 72,2 %.

За 2013 рік, за сприянням служби зайнятості, працевлаштовано 1081 особу, з них 841 безробітних осіб, у тому числі  23 безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та організували власну справу. Рівень працевлаштування безробітних громадян складає 37.5%.

За січень-грудень 2013 року в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяло участь 476 осіб. Рівень залучення безробітних громадян становить   21.2%.

Для забезпечення конкурентоспроможності незайнятих громадян та для забезпечення роботодавців кваліфікованими спеціалістами, центром зайнятості здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних, в тому числі шляхом стажування безпосередньо на робочому місці. Протягом звітного періоду навчання проходили 303 особи на базі навчальних закладів м. Кіровограда, Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та на підприємствах, установах, організаціях Олександрівського району. 15 осіб, з числа зайнятого і незайнятого населення, отримали ваучер на навчання.  Рівень охоплення професійним навчанням становить 13.5%.

Продовжується системна профорієнтаційна робота з населенням, в тому числі з учнівською молоддю. В 2013 році спеціалістами з профорієнтації і з активної підтримки надавалися адресні профорієнтаційні послуги різним категоріям населення, які зверталися за допомогою в пошуках роботи до державної служби зайнятості. За звітний період послугами охоплено 2127 безробітних. Зберігається також різноплановий підхід до проведення профорієнтаційних заходів з учнями загальноосвітніх навчальних закладів району. Протягом року були проведені: Дні відкритих дверей центру зайнятості, Профорієнтаційні уроки, презентації професій і навчальних закладів, Виїзні профорієнтаційні акції та ін.

В  січні – грудні 2013 року 183 роботодавці зареєстрували у службі зайнятості 1064 вакансій.

Станом на 01 січня поточного року кількість актуальних вакансій становить – 51 одиниць, в тому числі: для робітників – 15 вакансій,  для службовців – 36 вакансії та 0– для осіб, які не мають професії або не потребують спеціальної підготовки.

Кількість переглядів: 278