Стратегічні напрямки державної політики – енергетична та продовольча безпека – на особистому контролі Президента України

Хоч Україна за природно-ресурсним та аграрним потенціалом і посідає провідне місце у світі, однак цей потенціал використовується недостатньо ефективно, а тому Глава держави ставить цілу низку завдань перед владою на місцях, аби докорінно змінити цю ситуацію на краще

Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко наводить позицію Президента України, який наполягає на підвищенні ефективності аграрного сектору, а разом з тим, і на удосконаленні земельних відносин, а щоб цього досягти необхідно також працювати і над розвитком сприятливого інвестиційного середовища для національних та іноземних інвесторів.

– Вимога Президента – продовольча безпека населення, основа якої – розвинута аграрна інфраструктура, – наголосив голова облдержадміністрації.

З огляду на регіональний аспект озвученої теми Андрій Ніколаєнко відзначає, що нинішнього року аграріям області вдалося виростити і зібрати хороший урожай ранніх зернових – а це більше півторамільйона тонн зерна.

Для гарантування продовольчої безпеки ресурсного потенціалу області цілком достатньо – так стверджує директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Шевченко. Нинішнього року лише пшениці, при потребі у 151 тис. тонн зерна для споживчих цілей, зібрано понад 1 млн. тонн, 72% якої – продовольча.

Президент України наголошує, що небувалийврожай, якийочікується цього року, дастьможливістьзабезпечитипродовольчу безпеку іціновустабільність в цілому в державі.

Серед заходів продовольчої безпеки в області уваги потребують умови зберігання того ж зерна, чи інших харчових продуктів, як-то овочі або фрукти. Такі об’єкти як зерно- чи овочесховища Андрій Ніколаєнко зараховує до ключових в рамках реалізації програми “Центральний регіон – 2015” у структурі завдань по розвитку сільського господарства, і взагалі, голова ОДА наполягає, що агропромисловому напрямку під час актуалізації “Центрального регіону” має приділятися особлива увага.

– Керівництво держави докладає максимум зусиль для використання небувалого врожаю 2013 року в цілях забезпечення продовольчої безпеки держави, збільшення експортного потенціалу та наповнення бюджету, – наголосив голова ОДА.

Не менш важливі завдання поставлені Главою держави перед владою на місцях  і в плані енергетичної безпеки. Ключове з яких – скорочення споживання об’ємів природного газу з паралельною модернізацією паливно-енергетичного комплексу.

Андрій Ніколаєнко відзначив, що нині на підприємствах теплоенергетики області уже відпрацьовуються конкретні заходи якраз на виконання президентського завдання стосовно зменшення обсягів споживання природного газу – а це й перехід від котелень великих потужностей до  блочно-модульних, або переведення котелень на роботу на альтернативних видах палива чи використання установок з виробництва синтез-газу з вугілля.

– Президентське завдання у сфері енергетичної безпеки полягає в тому, щоб, по-перше, знайти такі проекти, реалізація яких повинна дати можливість обмежити і оптимізувати енергетичні витрати і зменшити залежність від зовнішнього постачальника газу, а по-друге, не підвищувати тарифи. Один із шляхів уникнення підвищення тарифів полягає у модернізації виробничих фондів паливно-енергетичного комплексу, – переконаний Андрій Ніколаєнко.

Кількість переглядів: 55