Свято вогню, води і купання

Саме так у народі називають  день  Івана Купала. У давні часи у предків наших, коли сонце  Богом величали, родилося прекрасне свято, яке люди Іваном Купалом назвали. І кожен рік у цей день пісні лунають навкруги. Танцюють парубки, дівчата збирають квітки запашні і у віночки їх сплітають. Стрибають через вогнище усі й бажають один одному здоров’я і кохання. За таким народним сценарієм  відбулося  районне  свято Івана Купала, яке цього року проходило в Бовтишці  на березі річки. Коли спала полуденна спека на купальські гуляння зійшлося все село, приїхали  гості з сусідніх сіл, з райцентру. Всіх учасників свята на гостинній бовтиській землі  щиро вітали голова  Олександрівської районної ради Василь Скляренко та сільський голова Володимир Воєводін і бажали  здоров’я від чарівної купальської води, гомінкого, веселого свята у погожу літню днину, щедрого врожаю на дужім стеблі, щоб хліб і до хліба було на столі, щоб  кожна сім’я у достатку жила.

А потім полилися чарівні купальські пісні.  Пишалася   купальська Марена, до неї по черзі підходили дівчата, знімали віночки та пускали на воду, приказуючи:»Пливи , віночку, з барвіночка до милого під ворітечка.» Палав  на святі і купальський вогонь, очищаючи землю від усього злого.

А гарний  настрій всім на святі дарували  самобутні  фольклорні колективи «Вербиченька» з Бовтишки, «Бондарівна» з Бандурового, «Берегиня» з Івангорода,  вокально-інструментальний ансамбль «Явір» Олександрівського  районного будинку культури 

До самої ночі   над селом  лунали пісні, грали музики, ігри, конкурси, забави- все до нашого Купали.

Кількість переглядів: 81