Театрали повернулися з нагородами

Кіровоградщина вважається колискою української драматургії, мистецтвознавці по праву називають її «українськими Афінами», адже саме тут у 1882 році було відкрито перший український професійний театр, де наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття працювали корифеї українського театру: Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий, Марія Заньковецька, Микола Садовський, Панас Саксаганський та інші видатні актори.

Історичною пам’яткою про ті часи є державний музей-заповідник «Хутір Надія». Тут багато років жив і працював славетний український драматург, актор, режисер і театральний діяч — Іван Карпенко-Карий.

Щорічно, вшановуючи пам’ять про корифеїв українського театру, на хуторі «Надія» проводиться Всеукраїнське свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». За довгі роки існування воно не змінює своїм традиціям – 42-е святкування пройшло у минулі вихідні, як завжди, на території музею-заповідника «Хутір Надія”.

  Цьогорічне свято видалося надзвичайно багатолюдним – його відвідали тисячі жителів та гостей області.     Родзинкою святкування стало дарування головою обласної державної адміністрації Сергієм Ларіним та першим заступником голови обласної ради Олександром Шаталовим яблук учасникам та гостям «Вересневих самоцвітів», як символу яблуневого саду, який свого часу було висаджено корифеями українського театру на території садиби Івана Тобілевича.

Створенню святкової атмосфери також сприяли виступи театру акторів на ходулях, пісні у виконанні аматорських фольклорних колективів області, різноманітні експозиції доробків народних умільців Кіровоградщини.

Після традиційного покладання квітів до підніжжя пам’ятника Івану Тобілевичу (Карпенку-Карому) Сергій Ларін та Олександр Шаталов взяли участь в урочистому відкритті 42-го Всеукра­їнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», що відбулося на Театральному полі.

Вітаючи учасників та гостей свята, Сергій Ларін відзначив, що вже стало доброю традицією збиратися нам тут, у мальов­ничому куточку Кіровоградщини, театральній Мецці України – Хуторі Надія. Цьогорічні «Самоцвіти» є особливими. Вони проводяться в 130-у річницю створення Марком Кропивницьким першого українського професійного реалістичного театру, театру, який об’єднав навколо себе визначні театральні особистості того часу і став запорукою збереження української духовності.

– Сьогодні на «Хуторі Надія» багато гостей з усіх куточків України і, навіть, з-за її меж, які приїхали на священну землю Корифеїв щоб вклонитися їхній славній пам’яті. Тож щиро і сердечно вітаю усіх наших гостей, аматорів сцени, всіх тих, хто любить і живе театром. Бажаю вам гарного настрою, творчих здобутків у розвитку театрального мистецтва, – зазначив керівник області.

Сергій Ларін та Олександр Шаталов відзначили дипломами та цінними подарунками переможців 53-го обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини». Серед них – колектив народного аматорського театру Олександрівського районного будинку культури (режисер Віктор Шевченко), який зайняв друге місце. Диплом за краще виконання чоловічої ролі одержав учасник колективу Микола Сирота. До речі, ця нагорода йому дісталася вже вдруге. Диплом за краще виконання жіночої ролі також приїхав в Олександрівку, його володарка – Ірина Гриневич.

Кількість переглядів: 47