“Центральний регіон – 2015”. Рік, що минув

ГАЗИФІКАЦІЯ БОВТИШКИ ТА РОЗУМІВКИ

Перші кілометри труб підвідного газопроводу високого тиску укладено до Бовтишки та Розумівки. У наступному році  у ці села прийде голубе паливо.

 

 

СМАЧНА ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ПАЛЯНИЦЯ

В Олександрівці у цьому році запрацював хлібокомбінат Олександрівського райспоживтовариства. На його відновлення використано 289 тисяч гривень. 150 тисяч надійшло з районного бюджету у рамках програми підтримки і розвитку підприємства – решта – власні кошти райспоживтовариства. Зараз  на комбінаті випікають до тонни хлібобулочних виробів 15-ти різних найменувань. Олександрівським хлібом смакують діти в школах, дитсадках, у двох спеціалізованих інтернатних закладах, а також жителі сіл Голикового, Несваткового, Івангорода, Любомирки, Китайгорода, Бірок та інших населених пунктів, де працюють магазини райспоживтовариства.

 Є ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ ЦУКОР

Після трирічної перерви в Олександрівці у цьому році відновив роботу ПАТ „2-й імені Петровського цукровий завод”. Сезон цукроваріння на одному з найбільших промислових підприємств району став справжньою подією в регіоні. Відновлення виробництва на заводі сприяло працевлаштуванню не однієї сотні людей, дало додаткові надходження до бюджету.

Нинішнього сезону олександрівські цукровари переробили 160 тисяч тонн цукрових буряків і виробили 21 тисячу тонн цукру.

НА СТАДІОНІ КОМФОРТНО І ЗРУЧНО

Кардинально змінив своє обличчя центральний стадіон імені М.Шишки в Олександрівці. Тут зроблено ремонт глядацьких трибун, зокрема встановлено нові зручні пластикові стільці, виконано роботи на майданчиках з заняття різними видами спорту. З районного бюджету на першу чергу реконструкції стадіону  було виділено майже 155 тисяч гривень. У наступному році на стадіоні продовжаться ремонтно-будівельні роботи.

ТЕПЕР ШКОЛА В КРАСНОСІЛЦІ ЯК НОВА

Ще в 1992 році приміщення Красносілківської загальноосвітньої школи згідно проведеної Кіровоградською обласною службою „Укрінвестекспертиза” було визнано аварійним. Просідав фундамент, що спричинило тріщини будівлі, крім того відбувалося сколювання перемичок над вікнами. Стан приміщення викликав тривогу, і у 2008 році довелось ліве крило школи вивести з експлуатації, оскільки процес руйнації катастрофічно прискорювався.

Дирекція школи неодноразово зверталася за допомогою, стукала в усі двері, та їй чомусь не відчиняли. І тільки нова владна команда і в області, і в районі ретельно взялася за вирішення цієї проблеми. За рахунок дотації з обласного бюджету рішенням Олександрівської районної ради від 26 квітня 2011 року виділено 200 тисяч гривень на виконання першочергових заходів з ліквідації аварійності – підсипання стін школи шлаком, обв’язки металоконструкціями простінків. Ці роботи були виконані у серпні цього року. Крім того, на проведення робіт з реконструкції цього навчального закладу повністю рішенням сесії Кіровоградської обласної ради від 19 серпня 2011 року за рахунок бюджету розвитку обласного бюджету виділено 741 тисячу гривень. За ці кошти замінено віконні блоки на металопластикові, відремонтовано систему опалення, покрівлю, вимощено відмостки навколо будівлі школи.

 – Ось яка тепер школа, – показує директор М.І. Зубаха. Дирекція, батьки, учні, вчителі щиро вдячні обласній державній адміністрації, обласній раді, районній державній адміністрації та районній раді за реконструкцію школи, за те, що відтепер діти навчатимуться в безпечному і теплому приміщенні.  

  БУДУЄТЬСЯ ЖИТЛО ДЛЯ ЛІКАРІВ

На сьогодні в Олександрівській центральній районній лікарні є вісім вакантних посад лікарів. З метою залучення медичних фахівців у заклад, який, до речі, оснащений сучасним новітнім обладнанням, районна влада активно шукає   шляхи вирішення цієї проблеми. Що потрібно молодому фахівцю, який влаш­товується на роботу? Звичайно ж, в першу чергу житло, причому благоустроєне з усіма комунальними  вигодами.

Саме на вирішення цього питання спрямовує зусилля районна влада. У минулому році за кошти районного бюджету було придбано добротний будинок для молодої родини лікарів. У цьому році за кошти районного бюджету по вулиці Володарського будується ще один будинок для лікарів

 ВИРОБЛЯЮТЬ АЛЬТЕРНАТИВНЕ ПАЛИВО

Майже рік, як розпочала роботу деревообробна дільниця ВАТ „Інтерресурси”, яку очолює Олександр Цимбал. Влітку на базі підприємства встановили і запустили лінію з переробки деревини на тріски. Нині на цій дільниці за зміну виготовляють 150 м3 трісок. Їх відвантажують і від­прав­ляють на опалення котелень в обласний онкодиспансер, в лікарні селища Нового та міської лікарні у місті Кіро­вограді.

На виробництві працює 30 осіб, 6 чоловік з них на лінії з виготовлення трісок.

 СПОРТУ – ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО

У цьому році повністю завершено роботи з реконструкції колишнього кінотеатру „Дружба” в Олександрівці під спортивний зал. Спортсмени, жителі райцентру довго чекали цього. Бо ремонтні роботи затягнулися надовго. І тільки у цьому році за сприяння районної влади спортивний комплекс дав зелене світло  спортсменам для заняття тут  спортивних гуртків і секцій. На завершення робіт з реконструкції спортивної споруди використано у цьому році 691 тисячу гривень.

 СВОЇ — СОЄВА ОЛІЯ І ШРОТ ДЛЯ ГОДІВЛІ ТВАРИН

У Красносіллі працює завод з переробки сої. Це здійснення задуму керівника ФГ „Київська Русь” Романа Мироновича Шепетюка, який об‘єднав зусилля своєї фірми з харківською „Тріадою” та московською „Діметро”.

Фірми планують вивести завод на повну виробничу потужність за три роки. В кінцевому результаті завод має бути обладнаний 14-а пресами, які перероблятимуть 200 тонн сировини за добу. На заводі працюватимуть біля  трьохсот працівників різних спеціальностей.

Нині тут уже обладнана прекрасна лабораторія для дослідження зерна сої, придбані відмінні іноземні сушарки для просушування сировини з підвищеною вологістю, у міру встановлення обладнання бетонують підлогу в основному приміщенні заводу — цеху, де й розміщуватимуться усі 14 пресів і до кожного з них —електроніка.

Зараз встановлені і працюють на заводі два преси. Вони переробляють щодоби по 30 тонн сировини. Тож мають для себе і на продаж соєву олію для харчових та технічних потреб і шрот, як додаток до раціону годівлі тваринам і птиці.

 сир, вершки, масло… будуть смачні

На території села Нової Осоти продовжується будівництво молокозаводу, яке здійснює СТОВ „Агрофірма Ясенівська” у рамках обласної програми „Молоко Кіровоградщини”.

На даний час вже майже практично підготовлена база для встановлення самого молокозаводу. Зокрема, побудоване допоміжне приміщення, де розміщуватиметься холодильне обладнання, лабораторія, склади тари та виготовленої продукції, встановлена трансформаторна підстанція на 250 кВт, прокладена каналізація, встановлена огорожа та прохідна, підготовлені свердловини, зроблено побутові кімнати.

Кількість переглядів: 98