Ціна великої перемоги

Святкування 69-ї річниці  Перемоги у Великій війні розпочалося в  районі з урочистих зборів у районному  Будинку культури. Учасників урочистостей, ветеранів війни  щиро привітав голова районної державної адміністрації  Сергій Шпирка. Звертаючись до  земляків, він  сказав, що  війна і голодомор – два найстрашніших лиха, яких зазнала Україна в минулому столітті. Голодомор забрав життя 15 млн. українців, війна – 10 млн. наших співвітчизників, в загальній кількості – 25 млн.

– Не стало цілої держави – така страшна правда! – підкреслив голова РДА у своїй доповіді і  далі  сказав, що у другій світовій війні Україна була центральною ділянкою і  головним об’єктом німецького плану воєнних дій. Україна зберігала стратегічне місце протягом усієї війни. На її території відбулися найбільш успішні наступальні операції: форсування Дніпра, визволення Києва, подолання гірських масивів Карпат. Україна найбільше і постраждала з усіх захоплених фашистами територій. Вогненним смерчем пронеслася війна по українській землі, зачепивши своїм чорним крилом майже кожну сім’ю.

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 12867 жителів Олександрівського району, понад 7 тисяч з них загинули.

– Ми горді з того, що 6 земляків- олександрівців були удостоєні звання Героя, 5,5 тисяч – нагороджені орденами і медалями, – сказав  Сергій Шпирка.

З Другої світової війни Україна вийшла у новій якості – вона стала соборною, об’єднавши в одній державі етнічні українські землі, стала суб’єктом міжнародного права ,- підкреслив голова РДА.

Від імені районної державної адміністрації та районної ради  Сергій Шпирка привітав ветеранів, воїнів-визволителів, а також всіх земляків з 69-ю річницею Великої Перемоги.

Разом з головою районної ради Миколою Марфулою  голова РДА вручив нагороди учасникам Великої Вітчизняної війни, ветеранам праці. Почесну грамоту обласної державної адміністрації вручено Рулі Сергію Григоровичу, Грамоти районної державної адміністрації та районної ради Бондаренку Дмитру Яковичу,  Опанасенку Петру Тимофійовичу, Дубіну Івану Семеновичу.

Почесною  грамотою обласної державної адміністрації  нагороджений  Колісник Олексій Юхимович. Але за станом здоров’я йому нагороду буде вручено вдома, як  і Почесну  грамоту  обласної ради Годованик Зінаїді   Миколаївні, та ще багатьом ветеранам, які вже не в змозі взяти участь в урочистостях.

Після урочистої частини відбувся великий святковий концерт, підготовлений  культпрацівниками району та вихованцями гуртків  РЦДЮТ.

Кількість переглядів: 241