“Успішна кар’єра: новий час, нові вимоги”

Молодь – головна рушійна сила сучасного світу. Вона перебуває в центрі всіх подій. Молоді люди легше пристосовуються і адаптуються в постійно мінливих умовах сучасної економіки, вони легше навчаються, перспективніше мислять, ніж інші верстви населення і, тим не менш, вони найбільш не затребувані. Посилення вимог до потенційних кандидатів у багато разів збільшило конкуренцію і зробило працевлаштування молоді досить важким.

Тому, з метою формування відповідального ставлення молодих людей до вибору професій та працевлаштування, активізації їх дій у професійному самовизначенні з урахуванням потреб роботодавців, підвищення суспільної престижності робітничих професій, ознайомлення молодих людей з послугами Державної служби зайнятості, активізації участі соціальних партнерів у вирішенні питань зайнятості та професійної орієнтації молоді Олександрівським районним центром зайнятості в рамках обласного Місячника профорієнтації “Успішна кар’єра: новий час, нові вимоги” відбулися інформаційні, тематичні, консультаційні та інші заходи.

Протягом місячника серед шкіл району проведено конкурс малюнків та творів  для учнів 5- 7 класів”Моя майбутня професія”.Усього в конкурсі  взяли участь 49 дітей.  Більшість учасників малювали медичних сестер, зубних техніків та барменів. Але знайшлося місце в їх майбутньому і будівельникам, і працівникам дорожньо-патрульної служби.Всі учні віднеслись з відповідальністю. Було відзначено кращі роботи учнів: І місце Цимбал А. – 6-Б клас Олександрівський НВК №2, ІІ місце Войтко В. – 7класПідліснянський НВК, ІІІ місце Кузнєцова О. – 5-А клас Олександрівський НВК №3, ІV місце Мирза Е. –  5 клас Єлизаветградківська ЗОШ.Переможцями конкурсу творів “Моя професія – моє майбутнє” стали Брайко К. – 6 клас Бірківський НВК, Винник В. – 5-А клас Олександрівський НВК №3.

Переможці конкурсів отримали в нагороду почесні грамоти районного центру зайнятості, а також  призи.

Основною формою організації профорієнтаційної роботи є профурок, під час якого учні отримують інформацію про світ професій.

Для учнів 9-11 класів  Староосотської  ЗОШ, Бірківського НВК, Михайлівської ЗОШ, Єлизаведградківської ЗОШ центром зайнятості  було проведено профорієнтаційні заходи.Мета яких –  виховання у школярів відповідального ставлення до свідомого і самостійного вибору професії, розвиток пізнавальної активності, самостійності, спостережливості, ініціативи; виховання в учнів потреби в самоосвіті; формування професійно важливих якостей з метою професійного самовизначення у відповідності з психофізіологічними особливостями особистості; формування вірного розуміння сутності професійного самовизначення; виявлення і формування правильної мотивації вибору професії.

Старшокласники були ознайомлені з ситуацією на ринку праці, послугами служби зайнятості, а також з такими поняттями як самооцінка, темперамент і професія, важливі риси характеру, їх вплив на професійне самовизначення. Учні отримали інформацію, яким чином визначити до якої професійної діяльності у них є хист, де можна пройти профдіагностичне тестування, яке допоможе зорієнтуватися з вибором професії.

Учні філії Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування прослухали семінар “Молодь на ринку праці”, ознайомилися з особливостями сучасного ринку праці, законами кар’єрного росту, ефективними прийомами пошуку підходящої роботи, технологією написання резюме.

Усі учасники заходу зійшлися на тому, що кожен фах цікавий, має свої особливості, переваги, але, без сумніву, кожен потрібний суспільству.

Кількість переглядів: 83