В Олександрівці відбулася розширена колегія Головного управління Держкомзему в Кіровоградській області

    9 вересня в Олександрівському районі відбулася розширена колегія головного управління Держкомзему в Кіровоградській області. Провів колегію начальник головного управління Віктор Олександрович Патрикєєв. Участь в колегії взяли також заступник голови Олександрівської районної державної адміністрації Сергій Володимирович Савченко, сільські та селищні голови, землевпорядники з нашого району, начальники відділів Держкомзему районів області, спеціалісти головного управління Держкомзему. Учасники колегії розглянули ряд актуальних питань сфери земельних відносин, зокрема і реформування земельної галузі, що стосуються ринку земель у світлі внесеного на розгляд Верховної Ради України, Кабінетом Міністрів законопроекту „Про ринок земель”.
    На колегії зазначалось, що мораторій на продаж земель закінчується до 1 січня 2012 року. І щоб закінчення мораторію пройшло спокійно і в правовому полі, необхідно створити єдину електронну базу даних усіх ділянок, видати і зареєструвати державні акти на землю та укладені договори тим, хто їх ще не одержав, щоб ліквідувати існуючі правові пропуски і забезпечити захист прав власників або орендарів.
    Як зазначалось на колегії, в області ще більше 4-х тисяч власників земельних паїв не отримали Державні акти на землю. Як прискорити цю процедуру і у визначені законодавством терміни видати і зареєструвати Державні акти, обговорено на колегії.
    Учасники колегії також розглянули питання про стан реалізації в області програми охорони земельних ресурсів, розвитку земельних відносин, зокрема йшлося про важливість і необхідність прискорити роботи органам місцевого самоврядування з розмежування земель державної та комунальної власності, визначення грошової оцінки земель, встановлення меж населених пунктів, посилення природоохоронних робіт, зокрема захист земель від ерозії, проведення рекультивації, зведення гідротехнічних споруд та інше. Бо в окремих регіонах хоч і є на це кошти, використовуються вони незадовільно.
    Тільки за таких умов можливий ефективний ринок землі, наголошувалось на колегії. Адже земельна реформа, яка зараз впроваджується, покликана підвищити ефективність використання земельних ресурсів.
Кількість переглядів: 69