Від дорослих залежить, якими виростуть діти

    Найдорожче у нашому житті – це діти. Кожен з батьків прагне, аби дитина виросла гарною людиною. На жаль, є сім’ї, яким байдуже майбутнє дітей. Реальність нинішня така, що окремі діти залишаються без батьківського піклування при живих батьках. Одні батьки пиячать, інші їдуть в далекі мандри за великими заробітками, залишаючи дітей на старих батьків, а то й чужих людей, чи й зовсім самих. Інші штовхають дітей на злочини, не задумуючись про наслідки, ще одні ведуть аморальний спосіб життя, вчиняють насильство над дітьми. Таких неблагополучних сімей, як свідчить статистика, у нашому районі налічується більше півсотні. І з ними конче необхідна робота, бо там ростуть діти. І саме про них, якщо не турбуються батьки, повинна бути турбота як школи, так і державних структур, громадських формувань. 
    Саме про спільну діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо соціального захисту дітей, запобігання бездоглядності та безпритульності неповнолітніх, посилення відповідальності батьків або осіб, які їх заміняють, за неналежне виховання дітей, жорстоке поводження, залучення до жебракування йшлося на семінарі за участі голів громадських інспекцій у справах дітей при виконкомах сільських та селищних рад, заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх шкіл району, медичних працівників ФАПів та районної лікарні, який провела заступник голови райдержадміністрації Лариса Нечепоренко. 
   Про кримінальну, адміністративну та дисциплінарну відповідальність батьків або опікунів, які їх заміняють, дорослих, які втягують дітей у злочинну діяльність розповіли на семінарі прокурор району Віктор Апостолов та його заступник Катерина Шелест.
   Які функції громадських інспекцій у справах дітей при виконкомах сільських та селищних рад у роботі з кризовими сім’ями та про завдання інспекцій щодо реалізації політики стосовно дітей з питань соціального та правового захисту, попередження правопорушень, бездоглядності, жебракування озвучила на семінарі начальник служби у справах дітей РДА Галина Письменна.
   З батьками з кризових сімей та дітьми, які виховуються в таких сім’ях, повинен працювати і психолог. Саме про роботу психологів та соціальних педагогів з дітьми із кризових сімей говорила методист відділу освіти РДА Світлана Пахомова.
    На виконанні Закону України „Про попередження насильства в сім’ї” наголосив начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Юрій Яровий.
    Для конкретних результатів роботи з кризовими сім’ями потрібна спільна робота всіх служб, громадських інспекцій, органів місцевого самоврядування. Про необхідність співпраці виконкомів сільських, селищних рад та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла учасникам семінару директор РЦСССДМ Тетяна Приходько. 
    Підбиваючи підсумки, заступник голови РДА Лариса Нечепоренко акцентувала увагу учасників семінару на спільній відповідальності всіх служб за долю дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Діти найбільш вразлива і незахищена категорія. І саме від дорослих залежить, якими стануть вони в майбутньому.
Кількість переглядів: 53