Відбулося засідання регіональної ради Олександрівського району

З метою забезпечення належної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питань реалізації державної регіональної політики, вдосконалення моделі місцевої влади, забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку територіальних одиниць району, підвищення їх конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості, розпорядженням голови райдержадміністрації від 11 травня 2010 року №212-р утворено Регіональну раду району як консультативно-дорадчий орган при голові райдержадміністрації. Ради регіонів утворено і на рівні області та при Президентові України.
    Очолив Регіональну раду голова райдержадміністрації В.Авксентьєв. До складу Регіональної ради району ввійшли заступники голови та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голова районної ради, сільські і селищні голови, голови постійних депутатських комісій. Розпорядженням голови затверджено Положення про Регіональну раду району, в якому визначено основні завдання Регіональної ради. Зокрема, це вивчення суспільно-політичних процесів, що відбуваються в районі, стану соціально-економічного розвитку територіальних одиниць району та вироблення за його результатами узгодженої позиції щодо пріоритетів державної регіональної політики, напрямів, стратегії та механізмів забезпечення сталого розвитку територій, системних реформ у цій сфері.
    Визначено також права Регіональної ради району для виконання покладених на неї завдань. Основною формою роботи ради є засідання.
    Перше таке засідання Регіональної ради голова районної державної адміністрації В.В. Авксентьєв провів 20 травня. На розгляд Регіональної ради було винесено ряд питань соціального й економічного розвитку району. Зокрема про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період та заходи щодо підготовки до нового опалювального сезону 2010/2011 років. Заслухавши доповідь з цього питання головного спеціаліста відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Ю.М. Чернеги, виступи головного спеціаліста відділу освіти К.П. Невмержицької, методиста Олександрівського РБК К.Г. Бондаренко, головного лікаря ЦРЛ В.Д.Щура, заступника Олександрівського селищного голови В.І. Петренка, Лісівського селищного голови В.В. Галкіна, Регіональна рада визначила основні завдання з підготовки підприємств, установ, організацій, комунального житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період і прийняла рішення комунальним підприємствам „Оберіг-Аква” та „Лісове” своєчасно провести капітальний ремонт та реконструкцію основного та допоміжного обладнання підприємств водопостачання та водовідведення. Рекомендувала сільським та селищним головам, керівникам комунальних підприємств здійснити ремонт та утеплення будівель і споруд, продовжити роботу щодо приведення тарифів у відповідність до економічно обгрунтованих витрат або передбачити у місцевих бюджетах дотацію підприємствам на покриття різниці в тарифах, а також вжити заходів для належного стану та розчищення доріг взимку.
    У рішенні Регіональної ради також окремим пунктом визначено забезпечення контролю Лісівським селищним головою за виконанням робіт з монтажу індивідуального опалення в квартирах жителів Лісового, які залишилися без опалення в минулому році.
    Контроль за виконанням рішення ради в цілому покладено на першого заступника голови райдержадміністрації О.С. Невмержицького.
    Розглянуто на засіданні ради і питання стану надходжень податків та зборів до бюджетів усіх рівнів за січень-квітень 2010 року та очікуване виконання завдань за травень 2010 року. Аналізуючи показники надходження податків заступник начальника Знам’янської ОДПІ – начальник Олександрівського відділення М.М. Коротченко сказав, що за січень-квітень забезпечено виконання планових надходжень до зведеного бюджету в сумі 9791,0 тис. грн., що складає 117,1%. У прийнятому з цього питання рішенні Регіональної ради рекомендовано Олександрівському відділенню Знам’янської ОДПІ організувати роботу щодо забезпечення виконання завдань, доведених Державною податковою адміністрацією України, упереджувати виникнення боргів кожного звітного місяця. Інформувати громадськість через засоби масової інформації про соціальну значимість добровільної та своєчасної сплати податків.
    Ще одне питання, що стосується фінансової діяльності озвучила на засіданні ради начальник фінансового управління В.І. Шията. Вона детально розповіла про стан надходження платежів до місцевих бюджетів за січень-квітень 2010 року. Надходження до загального фонду місцевих бюджетів за січень-квітень склали 16324,3 тис. грн., що складає 102,5 відсотка планових завдань. Власних та закріплених доходів надійшло 4029,7 тис. грн. (134,4 відсотка). В порівнянні з аналогічним періодом 2009 року надходження збільшилися на 352,2 тис. грн. або 9,6 відсотка. Із 23 сільських та селищних рад виконання планових призначень по власних та закріплених доходах не забезпечила лише Триліська сільська рада (92,1%), до плану недоотримано 1,5 тис. грн. 
    Про виконання планових надходжень до місцевих бюджетів звітували сільські голови: Веселівський, Красносільський, Підлісненський, Староосотський, Цвітненський Н.А. Фицайло, О.М. Федорова, С.А. Кармазін, Ю.С. Брюховецький, В.К. Головченко. У прийнятому радою рішенні, з метою забезпечення виконання бюджетів усіх рівнів, поліпшення рівня управління бюджетними коштами рекомендовано виконкомам сільських та селищних рад забезпечувати щомісячні надходження власних та закріплених доходів, переглянути ставки орендної плати за землю, працювати з сільгоспвиробниками щодо своєчасної сплати податків і зборів, забезпечити надходження та використання коштів податку з транспортних засобів, за забруднення навколишнього середовища.
    На розгляд Регіональної ради було внесено і питання про стан надходження податків та зборів до бюджету Пенсійного фонду України за січень-квітень 2010 року та очікуване виконання завдань за травень 2010 року, а також про вжиті заходи щодо погашення недоїмки по платежах до Пенсійного фонду. Детальну інформацію з цього питання надала начальник управління Пенсійного фонду України в районі Н.М. Поцелуйко. Загалом управління забезпечує виконання власних надходжень у перші чотири місяці року з врахуванням додаткових завдань у сумі 11926,5 тис. грн., що складає 94,1%. Заборгованість до фонду зменшено в порівнянні з початком року на 67,8 тис.грн, зменшився і дієвий статус боргу платників на 55,9 відсотка.
    З метою забезпечення виконання власних надходжень та забезпечення виконання показників бюджету Пенсійного фонду України в ІІ кварталі 2010 року рішенням ради рекомендовано управлінню Пенсійного фонду у районі організувати роботу по забезпеченню доведених завдань, працювати з боржниками страхових внесків задля своєчасної виплати пенсій і допомог.
    2010 рік оголошено в Україні Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Що зроблено у районі на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 року „Про затвердження плану загальнодержавних заходів щодо проведення року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” доповідала на засіданні ради заступник голови РДА Л.Ф. Нечепоренко. З метою вшанування ветеранів-фронтовиків, шанобливого ставлення до учасників війни, їх незгасного подвигу, увічнення пам’яті про Перемогу, героїчні бойові і трудові подвиги українського народу в часи війни, виховання у молоді почуття патріотизму, поваги та вдячності за їх ратні і трудові подвиги у боротьбі з фашизмом та з нагоди 65-річчя великої Перемоги у районі проведено цілий комплекс захотів патріотичного спрямування та вшанування і турботи про ветеранів, зазначила Л.Ф. Нечепоренко. Ця робота продовжується, про що йдеться і в рішенні ради, яка рекомендує виконкомам сільських і селищних рад передбачити кошти в місцевих бюджетах для надання допомоги ветеранам війни, забезпечити постійний догляд за одиноко проживаючими ветеранами Великої Вітчизняної війни; відділу освіти активізувати роботу волонтерських загонів по наданню допомоги ветеранам, проводити в навчальних закладах лекції, години спілкування, бесіди, зустрічі з ветеранами війни з метою виховання в молоді почуття патріотизму та поваги до ветеранів; відділу культури та туризму продовжувати роботу з проведення в бібліотеках району книжкових виставок, оглядів літератури, організовувати тематичні вечори, виставки, присвячені увічненню героїчного подвигу захисників Вітчизни у роки Великої Вітчизняної війни.
Кількість переглядів: 86