Відвідування Свято-Миколаївського храму „Історія та сьогодення”

   В рамках реалізації в районі завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі, сьогодні за участю начальника відділу культури райдержадміністрації Світлани Мічкур,головного зберігача фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василя Білошапки, настоятеля Свято-Миколаївського храму отця Володимира, з метою донести до дітей важливість духовної спадщини українського народу, історію християнства, культурні традиції, відбулося відвідування Свято-Миколаївського храму в селі Бірки дітьми дитячого оздоровчому закладу «Жовтень» на тему „Історія та сьогодення”.

   Розповідаючи дітям про хрещення Київської Русі Світлана Мічкур зазначила –  упроводження християнства виявилося не лише релігійним актом, але й державною, політичною і культурною необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ. стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним субєктом міжнародних відносин. Саме на цьому наголошує Президент України.

  Зустріч відбулася на території Свято-Миколаївського храму де діти дитячого оздоровчому закладу «Жовтень» оглянули церкву, поховання на терарії церкви та піднялися на дзвіницю храму.

  Настоятель Свято-Миколаївського храму отець Володимир окреслив процес становлення та розвитку держави Київська Русь, наголосив на важливості святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, що слугуватиме об’єднанню українського суспільства навколо спільної ідеї, розповів дітям про старовинні ікони та церковні книги, які знаходяться в храмі.

   Василь Білошапка зупинився на історії прийняття християнства на території нашої держави і зокрема на території Олександрівського району. Розповів дітям про історію Свято-Миколаївського храму, адже він є історико-архітектурною пам’яткою другої половини XVІІІ початку XІX століття.

Кількість переглядів: 90