Влада вимагає ефективного використання земель

Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко вимагає ефективного використання земель у регіоні. Відтак, наголошує він, з’явиться можливість додаткових надходжень до бюджетів, які можна буде спрямувати, насамперед, на соціальний розвиток і виконання поставлених Президентом завдань.

– Нині тільки один Бобринецький район недоотримує в рік більше мільйона гривень від сплати за оренду земель сільськогосподарського призначення, – констатує начальник головного управління Держземагентства в області Віктор Петрикеєв.

За його словами, там понад 800 гектарів землі використовується без документів, у тому числі майже 200 – на території Бобринецької міської ради.

– Якщо ситуацію переломити, економічний ефект буде відчутним, – підкреслив посадовець.

Водночас Віктор Петрикеєв зауважив, що в області тільки 21% населених пунктів визначив власні межі. Не встановлені межі у жодному населеному пункті в Гайворонському, Голованівському, Компаніївському, Маловисківському та інших районах, а також у Кіровограді, Знам’янці і Світловодську.

– Цей показник, на жаль, найнижчий в Україні. Утім, його зараз покращуватимемо. Наразі органи влади на місцях прийняли більше півтисячі рішень про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо встановлення та зміни меж населених пунктів. За найскромнішими прогнозами, вже у вересні-листопаді нинішнього року у 123 населених пунктах з’являться свої межі. Відтак, за цей рік ми плануємо зробити більше ніж половину від того, що було виконано за попередні два десятки років, – підсумував начальник головного управління Держземагентства в області.

– Президент нам ставить чітке завдання, щоб землі використовувалися раціонально. Зрозуміло, тут потрібен облік і контроль. У першу чергу,ми – аграрна область. І хоча наша мета – розвинений переробний комплекс, без сировини – зерна, овочів – не буде, що переробляти. Тому сьогодні нам усім необхідно об’єднати свої зусилля – владі, підприємцям – і почати спільно працювати у цьому напрямку, – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

Кількість переглядів: 72