Вперше в Олександрівці – “Ніч музеїв”

“Ніч музеїв” в Олександрівському районному краєзнавчому музеї проводилась вперше. Тож акція, що проходила у Міжнародний день музеїв,  викликала інтерес у жителів містечка.

На церемонії відкриття про “Ніч музеїв” розповіли директор Олена Салій та головний зберігач фондів Василь Білошапка. Незвичне вітальне слово виголосила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Світлана Мічкур. До добрих слів на адресу музейників вона додала музичне вітання у власному виконанні. Це була пісня французькою мовою із репертуару Сальваторе Адамо.

Програму “Ночі музеїв” її організатори наситили найрізноманітнішими заходами, що відбувались у всіх залах музею.

У “Літературній вітальні” виступили письменники Оксана Шпирко, Наталія Купчинська, Світлана Тимко, Уляна Горяна (Валентина Сіра), Віра Шнапер. Віктор Шевченко виконав власні пісні на слова Оксани Шпирко. Було представлено також новий випуску альманаху “Літературна Кіровоградщина” обласної організації Всеукраїнської творчої спілки “Конгрес літераторів України”. 

Одночасно відбувались майстер-класи. Мистецтву малювати юних відвідувачів музею навчав член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені О. О. Осьмьоркіна Федір Лагно. Керівник гуртків Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості, учасниця XVII Всеукраїнського  фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Земліт Вікторія Лазаренко провела майстер-клас з виготовлення ляльок із сіна. Майстер-клас з бісероплетіння вела майстер декоративно-прикладного мистецтва, педагог-організатор Олександрівської загальноосвітньої школи № 3 Антоніна Штим. Не обійшлось без популярного у наш час боді-арту. Майстер-клас у цьому виді мистецтва провела кіровоградська художниця, уродженка Олександрівки Маріанна Вітер. Значний інтерес у дівчат та молодих жінок викликав майстер-клас з перукарської майстерності “Сучасні зачіски з косою” Анни Ромашиної.

У музичній вітальні виступили інструментальний ансамбль “Явір” Олександрівського районного будинку культури та співачка Світлана Мічкур.  Гостей свята вразила гра на саксофоні Віктора Супруна.  Всі бажаючі могли поспівати і потанцювати.

Нічну екскурсію музеєм та презентацію виставок і нових експозицій провів Василь Білошапка. А ще був розиграш музейної лотереї, опівнічний чай. Апофеозом “Ночі музеїв” став запуск у нічне небо повітряних ліхтариків.

Зазначимо, що Олександрівський районний краєзнавчий музей був одним з трьох районних краєзнавчих музеїв Кіровоградщини (ще Новоукраїнський і Добровеличківський), які приєднались до VІІІ Міжнародної акції “Ніч музеїв”.

Адміністрація Олександрівського районного краєзнавчого музею щиро вдячна за підтримку акції керівництву відділу культури і туризму райдержадміністрації, Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості, літературно-мистецького об’єднання “Крила”, Кіровоградського обласного художнього музею, кіровоградського земляцтва “Єлисавет” (м. Москва). Інформаційну підтримку “Ночі музеїв” в Олександрівському районному краєзнавчому музеї здійснювали Інтернет-портал “Музейний простір України” (м. Київ) та Кіровоградська обласна телерадіокомпанія.


Кількість переглядів: 129