Виїзні прийоми громадян

Автобусне сполучення села з райцентром, низькі закупівельні ціни на молоко, реорганізація місцевої школи – ці та інші питання порушували жителі села Вищих Верещак 20 травня на виїзному прийомі громадян, який здійснював перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Невмержицький. Разом з ним на зустріч з селянами приїхали керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств, зокрема, відділу культури та туризму, Пенсійного фонду, земельного відділу, управління праці та соціального захисту населення, фінансового та агропромислового управлінь.
    Стосовно автобусного сполучення. Чотири рази на тиждень з Вищих Верещак маршрутка доставляє пасажирів у районний центр. „Чи не можна, щоб маршрутка ходила щодня, а у четвер, коли бажаючих поїхати в Олександрівку найбільше, подавати інший, більший автобус?
– цікавилися жителі села. Олександр Степанович пояснив, що, на жаль, на сьогодні районна державна адміністрація не має права проводити конкурсний відбір автоперевізників, це прерогатива тільки обласної державної адміністрації. А через поки що нестабільність цін на паливно-мастильні матеріали бажаючих здійснювати перевезення обмаль.
    – Але вже порушується питання про те, щоб знову передати тендери у райони, тоді, сподіваюся, вже на місцях нам вдасться ставити свої умови перевізникам, – зазначив Олександр Степанович.
    Він також надіється, що вдасться найближчим часом вирішити і питання з новим шкільним автобусом. Скільки придбає район за кошти районного бюджету автобусів – таку ж кількість і дасть держава – такою була умова минулого уряду, розповів Олександр Степанович. –
    – Ми придбали дев’ять автобусів, а за державні кошти придбано лише два. Голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв найближчим часом порушуватиме це питання і з віце-прем’єром з гуманітарних питань, і у Міністерстві освіти, – запевнив він.
    Болюче питання селян – закупівельні ціни на молоко. Закуповують молоко у селі черкащани по гривні шістдесят копійок за літр. А згодом, „порадували”, ціни зменшаться на двадцять копійок. Ця проблема є спільною для жителів майже всіх сіл району, відзначив Олександр Невмержицький. На жаль, її вирішити поки що не вдається, але є намітки, що незабаром приймання молока у нас здійснюватиме Знам’янський молокозавод і пропонуватиме ціни значно вищі, сказав він. І додав, що згідно вимог Всесвітньої організації торгівлі, молокопереробні підприємства не повинні приймати у приватних осіб, лише у кооперативів. Тому, можливо, найближчим часом селянам потрібно буде подумати про створення кооперативу.
    Хвилювало вищеверещаківців і питання реорганізації школи. Олександр Степанович запевнив присутніх, що цього року вона не здійснюватиметься, а у перспективі її проведення на ступінь нижче не виключене, бо для рівня загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на сьогодні тут не вистачає кількості учнів.
    21 травня заступник голови райдержадміністрації Лариса Федорівна Нечепоренко провела виїзний прийом громадян у Єлизаветградці. Разом з заступником голови на зустріч з єлизаветградківцями приїхали керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств, які готові були відповісти на запитання, які хвилюють жителів селища. Перед тим, як перейти до діалогу запитання-відповідь, Л.Ф. Нечепоренко ознайомила громадян, які прийшли на прийом, з основними аспектами розвитку району, детальніше акцентувала увагу на проблемі оптимізації шкільної мережі та медичних закладів, впровадження у районі Міжнародного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, який базується на діяльності громадських організацій. Створена громадська організація і в Єлизаветградці, яка має на меті оновлення приміщення Єлизаветградківської школи. Громадській організацій вкрай необхідна фінансова участь селищної ради. Та селищний голова Ю.В. Голуб перед громадою на виїзному прийомі зізнався, що бюджет ради вкрай мізерний, на підтримку проектів, капітальні вкладення коштів зовсім немає. Ще з зими у Єлизаветградці зруйновано дах на сільській бібліотеці. І ця проблема залишається невирішеною знову ж таки через нестачу коштів у місцевому бюджеті.
    Та виїзні прийоми громадян для того й проводяться, аби не лише зафіксувати місцеві проблеми, а й допомогти на місці їх вирішити. Тож заступник голови РДА запропонувала конкретний шлях виходу розв’язання проблеми з бібліотекою.
    Запитували селяни і про те, чи будуть в цьому році державні доплати за здану худобу, коли будуть видані безкоштовно державні акти на присадибні ділянки тим, хто оформив усі необхідні документи, наскільки підвищено в цьому році пенсії. Були й запитання особистого характеру. На окремі з них селяни одержали відповідь відразу, на інші їм будуть передані письмові відповіді.
Кількість переглядів: 122