Використання та забудова території Історико-архітектурного заповідника родини Раєвських на території Олександрівського району

   
Нещодавно під керівництвом начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторії Кулікової відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.
    Предметом проведення засідання ради стало обговорення проекту “Використання та забудова території історико-архітектурного заповідника родини Раєвських на території Олександрівського району”.
    – Об’єкт, що буде створено на базі національної пам’ятки ХІХ століття – церкви-усипальниці родини Раєвських є знаковим для області, і має багато інвестиційний сподівань керівництва області, – зауважила на початку засідання Вікторія Кулікова.
    За її словами, у 2006 році обласна рада прийняла рішення про створення історико-архітектурного заповідника родини Раєвських на території Олександрівського району. Була підготовлена попередня концепція розвитку заповідника, створена інфраструктура з туристичною та історичною частинами, що включають повний комплекс туристичних послуг.
    Вікторія Кулікова нагадала, що у 2009 році обласна рада затвердила обласну Програму створення та розвитку Заповідника родини Раєвських на території Олександрівського району на 2009-2012 рр. Вона зазначила, що протягом минулого року було відпрацьовано питання по відведенню земельних ділянок для розташування заповідника.
     Під час засідання Ірина Кухаренко, голова ради, поінформувала, що історико-архітектурний заповідник передбачається розмістити на територіях Розумівської та Бовтиської сільських рад, в межах відведених земельних ділянок. Під час засідання членам ради демонструвався сучасний стан пам’яток архітектури, а також попередні варіанти ескізів та схем розташування історико-архітектурного заповідника, оскільки розроблена туристична інфраструктура може доопрацьовуватися на будь-якій стадії реалізації проекту забудови.
    Зокрема, генеральний план Розумівської частини проекту передбачає розміщення: Свято-Хрестовоздвиженської церкви-усипальниці родини Раєвських та дзвіниці; об’єктів монументального мистецтва; будівництво музею родини Раєвських; будівництво адміністративно-торгівельного комплексу; організацію транспортного та пішохідного руху, оглядові майданчики; розміщення місць для відпочинку, малі архітектурні форми; будівництво музею “Українське подвір’я” та інші об’єкти інфраструктури. Головною ж родзинкою Бовтиської частини проекту стане будівництво каплиці та історико-меморіального комплексу на честь Другого Українського фронту Маршала І.С. Конєва, а також туристичний комплекс на 50 туристів. За результатами детального розгляду проекту заповідника члени ради одноголосно проголосували за його затвердження.
Кількість переглядів: 51