Вимога Президента України – стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць

9 грудня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ольги Бороти відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України.

Реалізація у регіонах завдань Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць – саме це питання було головним на нараді. Про роботу в районі в цьому напрямку присутніх поінформував заступник директора районного центру зайнятості Олександр Волошин. За його словами, У січні – листопаді 2013 року в Олександрівському районному центрі зайнятості на обліку з перехідними минулого року перебували 1931 безробітних громадян.

Рівень охоплення безробітних громадян соціальними послугами за січень – листопад 2013р. становить 81,0 %.

Чисельність безробітних громадян, працевлаштованих за направленням служби зайнятості за січень – листопад 2013 року становить 826 осіб, у тому числі 23 безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та організували власну справу.

Із загальної кількості працевлаштованих – 456 осіб, що мешкають у сільській місцевості. З початку року працевлаштовано 212 осіб, які відносяться до соціально-незахищених категорій населення та не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Рівень працевлаштування безробітних громадян становить 42.7%.

Протягом січня – листопада 2013 року проходили професійне навчання 285 осіб безробітних. Рівень охоплення професійним навчанням становить 14,7%.

Статус безробітного мають 586 осіб, з яких 414 осіб отримують допомогу по безробіттю.

Протягом січня – листопада 2013 року 179 роботодавці зареєстрували у службі зайнятості 1044 вакансій.

З метою реалізаціїчастини першої статті 27 ЗУ “Про зайнятість населення” 38 осіб з початку року отрималивідповідні консультації, в тому числі 23 особи відкрили власну справу іотримали одноразову допомогу на підприємницьку діяльність на суму 209тис. 796 грн.                                      

З початку року до тимчасової зайнятості було залучено 454 безробітних громадян, з них 221 особа працювали на громадських роботах за рахунок місцевих бюджетів і коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття, а також 233 особи а тимчасових роботах. Рівень залучення безробітних громадян 23.5%. 

Олександрівським районним центром зайнятості видано 15 ваучерів на професійну перепідготовку за такими професіями: землевпорядник, агроном, бджоляр.

Підсумовуючи сказане, Обльга Борота наголосила, що Глава держави наголошує на необхідності підвищення ефективності взаємодії з роботодавцями, стимулюванні створення нових робочих місць, забезпечення зайнятості населення, в першу чергу найменш захищених на ринку праці категорій. “На виконання цих завдань повинні бути спрямовані наші зусилля”, – зазначила перший заступник голови райдержадміністрації

Також у ході наради було заслухано інформацію про організацію проведення щеплень по гострим респіраторно-вірусним інфекціям, про підсумки розгляду звернень громадян за 2013 рік та про стан надзвичайних ситуацій в районі.

Кількість переглядів: 58