Виставка «Православні реліквії Олександрівщини»

  На виконання завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя „Хрещення Київської Русі” в Олександрівському районному краєзнавчому музеї розгорнуто виставку «Православні реліквії Олександрівщини». На ній представлені старовинні ікони, церковні книги, підручники церковнопарафіяльних шкіл минулого та позаминулого століть, фотографії храмів, що зруйновані у роки атеїзму, книги на духовну тематику написані професором Борисом Кузиком та кандидатом педагогічних наук Людмилою Литвин. 

   Відкриваючи виставку начальник відділу культури райдержадміністрації Світлана Мічкур зазначила: « Президент України  В.Ф. Янукович переконаний, відзначати 1025 – літній ювілей запровадження християнства у якості державної релігії Руси-України мусимо не лише як свято християн, але і як свято торжества української державності».

  Серед цікавих предметів можна побачити гіпсові відбитки зображень святих на дзвонах Свято-Миколаївської церкви, виготовлені художником, членом Спілки художників Росії Віктором Кірманом, церковну метричну книгу того ж храму ХІХ століття. Всі представлені речі зберігаються у фондах музею.

 

 

Кількість переглядів: 102